"Відтепер, аби зареєструвати тих малюків, які з'явилися на світ не в пологових будинках, факт їхнього народження має підтвердити медична консультаційна комісія у разі, коли медичним закладом не проводився огляд жінки та дитини. Комісія розглядає це питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів чи представника служби у справах дітей", – йдеться у повідомленні.
Для отримання висновку комісії батькам не пізніше одного тижня після пологів необхідно подати: заяву про народження дитини, паспорт або інший документ, який посвідчує особу, обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти, результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності, копію картки виклику швидкої допомоги.
Окрім цього необхідна довідка про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною, медична довідка лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти та довідка про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.
"Рішення про підтвердження народження дитини приймається за умови, що імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком малюка або при наявності довідки про генетичну спорідненість між ними. Після цього батькам видається довідка, яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану", – зазначили у Мінохорони здоров'я.
Нагадаємо, у жовтні 2012 року населення України збільшилося вперше за 19 років.
Читайте також: Головна демографічна проблема України – висока смертність