«Керівники органів державної влади, місцевих адміністрацій охоче звітують, що заборгованість із зарплати працівникам бюджетної сфери погашена. Разом з тим, спілкуючись з людьми, я неодноразово отримувала цілком протилежну інформацію. Задля посилення контролю, ми запровадили додаткові рівні контролю за ситуацією», – зазначила Королевська.
«Я звернулася з проханням до уряду доручити голові обласної державної адміністрації розібратися із цією заборгованістю та надати інформацію Міністерству щодо її погашення», – наголосила Міністр.
З 1 лютого запроваджується контроль підставі інформації «Урядового контактного центру».
«Ми розпочинаємо тісну співпрацю з контактним центром, щоб жодне звернення про невиплату зарплати чи соціальної допомоги не залишилося без реакції з боку влади», – повідомила міністр.
Також вона зазначила, що з 1 березня запроваджується додатковий рівень контролю за своєчасною виплатою зарплат та погашення заборгованості.
«Йдеться про громадський контроль, що базуватиметься на нашій співпраці з громадськими об’єднаннями та організаціями», – поінформувала Королевська.
«На кожен випадок неотримання зарплати у бюджетній сфері ми реагуватимемо миттєво. І якщо хтось з посадовців гадає, що може надати неправдиву інформацію, приховувати її чи вводити в оману людей, він дуже швидко зрозуміє, що помиляється», – підсумувала міністр.
Нагадаємо, на початку року прем’єр-міністр Микола Азаров доручив міністерству соціальної політики запровадити щотижневий моніторинг виплати зарплати і соціальних допомог, і регулярно доповідати уряду про стан справ з цього питання.
Як відомо, 24 грудня міністром соціальної політики була призначена Наталія Королевська. Того ж дня під час першого організаційного засідання уряду, Азаров доручив Королевській взяти на контроль питання виплати заробітної плати.