Паспорт міститиме вмонтований чіп із біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців та інформацію про громадянина, що міститься в діючому паспорті. За бажанням в біометричний паспорт може бути включено додаткову інформацію.
Водночас інформація біометричних паспортів вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру – це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки, використання інформації про громадянина держави.
Також, згідно із законом, така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення гарантується державою. Кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов`язаний одержати біометричний паспорт.
Оформлення біометричного паспорта для всіх осіб, починаючи з народження (замінивши тим самим свідоцтво про народження), оновлюється кожні 10 років.
Нагадаємо, раніше Державна міграційна служба України заявила, що розпочне оформлення та видачу біометричних документів після нормативно-правового урегулювання відповідних процедур, а також забезпечення всіх територіальних підрозділів ДМС України (яких в України є 679) обладнанням, необхідним для оформлення та видачі біометричних документів.
Підписаний президентом Віктором Януковичем закон про біометричні паспорти набув чинності з 6 грудня.
Введення в Україні біометричних паспортів обумовлене Планом дій щодо введення безвізового режиму з ЄС, схваленим у листопаді 2010 року.