В Україні набрав чинності закон про зайнятість населення

1 Січня 2013, 14:46

Закон, зокрема, передбачає низку пільг, зокрема зі сплати єдиного внеску, роботодавцям, які працевлаштовують молодь, осіб старших за 50 років або інвалідів на термін більш як два роки з наданням належного розміру заробітної плати.

Закон також передбачає введення стимулів підвищення інвестиційної привабливості регіонів з метою створення нових робочих місць.

Малим підприємцям, які працевлаштовують населення, згідно з нормами закону, визначена щомісячна компенсація у розмірі мінімального страхового внеску. У свою чергу безробітні одержать можливість перенавчання і перекваліфікації за рахунок держави.

Законом визначається правовий статус Державної служби зайнятості як центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері зайнятості населення і трудової міграції.

Бюджет фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття й основні напрями державної політики у сфері зайнятості населення на середньостроковий період затверджуватиметься урядом. При цьому зберігається принцип соціального партнерства в управлінні загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття.

Як повідомлялось, 5 липня 2012 року Верховна Рада  ухвалила закон "Про зайнятість населення". За дане рішення проголосували 265 народних депутатів із 270, зареєстрованих у сесійній залі.

Нагадаємо, впродовж І півріччя 2012 року прокуратура порушила 31 кримінальну справу проти працівників центрів зайнятості. Також до відповідальності притягнуто 316 посадовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у т.ч. 267 – посадових осіб органів контролю.

У ході перевірок в діяльності центрів зайнятості виявлено порушення під час здійснення державних закупівель, факти нецільового використання бюджетних коштів та їх розкрадання.

Згідно з результатом опитування опитування американського соціологічного інституту Геллап щодо показника працевлаштування населення, Україна серед 148 країн зайняла 35-те місце. Зокрема, повний робочий день в нашій країні працюють 34% осіб віком від 15-ти років. Таким чином за рівнем працевлаштування Україна випередила Польщу (32%), Іспанію (32%), Німеччину (32%), Китай (28%), Францію (26%), Італію (25%).

Позначки: