"Розпочаті нами реформи починають приносити результат. Тим не менш, нам потрібно набратися терпіння. Криза ще далека від завершення", – зазначила Меркель.
На думку канцлера, ситуація в економіці наступного року буде не простішою, а складнішою. "Але це не повинно вганяти нас у зневіру, а навпаки – стимулювати", – підкреслила Меркель.
При цьому, уроки світової економічної кризи 2008 року ще повністю не засвоєні, і необхідні більш активні зусилля міжнародного співтовариства з контролю за фінансовими ринками, вважає канцлер.
"У системі соціальної ринкової економіки держава є хранителем порядку, і люди повинні мати можливість в це вірити", – зазначила Меркель.
Думка Меркель, схоже, суперечить позиції міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле.
Минулого тижня в інтерв'ю німецькій газеті Bild Шойбле, пославшись на позитивний розвиток ситуації в Греції та Франції, заявив, що "гірше вже позаду".
Німеччина, найбільша економіка Європи, несе на собі основні витрати, пов'язані з кризою в єврозоні, що викликає невдоволення багатьох німецьких виборців і деяких консервативних членів парламенту, що входять в урядову коаліцію.
Аналітики відзначають, що більшість німців, як і раніше, ставляться насторожено заходів з порятунку банківської системи в єврозоні, але в цілому схвалюють антикризову політику канцлера.
У жовтні уряд переглянув свій прогноз зростання німецької економіки в майбутньому році з 1,6% до 1%. А Центробанк Німеччини навіть попередив про можливість рецесії.
Однак, за словами Меркель, у 2012 році рівень безробіття в Німеччині був найнижчим з моменту об'єднання країни в 1990 році.