"Важливий чинник – ми повинні не лише технічно оснастити "швидку". Якість доріг, особливо в сільській місцевості, матиме принципове значення для можливості своєчасного приїзду "швидкої", – сказала Акімова.
За її словами, центральна влада допоможе всім областям, навіть тим, де ще не почали технічне переоснащення "швидких".
"Сподіваємося, що 2013 року частина областей отримає необхідне фінансування на технічне озброєння машин GPS-навігаторами", – підкреслила Акімова.
Вона нагадала, що з 1 січня набуває чинності закон про екстрену допомогу і фінансування "швидких" повністю передано на обласні рівні.
Як повідомлялось, в 2012-13 роках була запланована реалізація національного проекту «Своєчасна допомога», який передбачає утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта.
4 грудня оприлюднено Додаток до постанови Кабінету Міністрів № 1119 від 21 листопада 2012 року, згідно з яким норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за екстреним зверненням у містах становитиме 10 хвилин, поза межами міста – 20 хвилин з моменту надходження звернення.
Нагадаємо, у червні президент Віктор Янукович заявляв, що всі області України необхідно забезпечити спеціалізованими медичними автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.
Експерти вважають, що ініційована урядовцями медична реформа не підвищує доступність і якість медичних послуг. Головними причинами є брак коштів на реалізацію «покращення» та нашвидкуруч підготовлена нормативна база.