Експерт зауважує, що за розподілом комітетів "якісно" звісно виграла Партія регіонів, представники якої очолили ключові комітети, зокрема, бюджетний і регламентний.
"Формальний паритет інтересів був витриманий, згідно з регламентом. Однак якщо за ключовими комітетами опозиція програла Партії регіонів, що було неминуче за нинішньої ситуації, втім розподіл між собою вони провели достатньо вдало і функціонально правильно. Показово, що на чолі стратегічно важливих комітетів опинилась якщо не "природні" регіонали, то люди близькі до Партії регіонів чи їх союзники", – зазначив він.
Фесенко також зауважує, що бюджетний комітет очолив регіонал Євген Гєллєр.
"Бюджетний комітет залишився за регіоналами, але він перейшов в квоту Ріната Ахметова. Достатньо несподівано комітет очолила людина Ахметова – Гєллєр. Його до речі серед фаворитів на цю посаду не було", – зауважив політолог.
Ще одним досить показовим Фесенко називає призначення керівника комітету у закордонних справах.
"Він дістався регіоналам і специфічному фахівцю – пану Калюжному (Віталію Калюжному – фракція Партії регіонів – Ред.) – також людині, близькій до "ахметівської" групи. Але головне, що це – людина, яка бере участь в пропагандистській кампанії на Заході щодо справи Тимошенко, разом з Кожарою. Це вказує на функцію, яку буде реалізовувати цей комітет", – зазначив експерт.
Противагою для комітету Калюжного, за словами Фесенка, буде комітет з питань євроінтеграції, який очолив Григорій Немиря (фракція "Батьківщина").
"Ці два комітети будуть фактично займатися не питаннями зовнішньої політики України, а внутрішньою боротьбою щодо справи Тимошенко", – заявив політолог.
Нагадаємо, на останньому засіданні цього року 25 грудня Верховна Рада ухвалила постанову "Про комітети Верховної Ради України 7 скликання", згідно з якою призначено керівників комітетів.