Події 25 грудня: у Раді поділили комітети, Нацбанк отримав керівника, у Єгипті оголосили про затвердження нової конституції

26 Грудня 2012, 00:47

У вівторок Верховна Рада ухвалила постанову «Про комітети Верховної Ради України 7 скликання». За дане рішення проголосувало 339 народних депутатів.

Так, зокрема, головою бюджетного комітету став регіонал Євгеній Гєллєр, а Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради отримав член ПР Володимир Макеєнко. Крім того, парламент додатково створив комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій, а також розділив комітет з промислової, регуляторної політики і підприємництва, що існував раніше, на такі комітети: з питань підприємництва, регуляторної й антимонопольної політики, і з питань промислової та інвестиційної політики

Голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов після засідання заявив, що розподіл парламентських комітетів був чесним і традиційним. За його словами "вже склалася традиція, що кожен займає свої комітети. Комітети з бюджету і регламенту традиційно відходили нам (Партії регіонів – ред.), і цього разу вони залишилися у нас. Тому я думаю, що скарги тут недоречні". Єфремов додав, що в Партії регіонів хотіли б отримати комітет з економічної політики, але цілий ряд скликань даний комітет був в опозиції, тому і сьогодні відійшов до неї.

В свою чергу депутат від «Свободи» Ігор Мірошниченко коментуючи розподіл комітетів зауважив, що Партія регіонів не виконала обіцянку президента Віктора Януковича.

"Президент Янукович на початку цього року зробив послання парламенту. В якому він чітко висловив свою позицію стосовно розподілу комітетів. І справді регламентний комітет, бюджетний комітет – оці ключові комітети, в яких є контролюючі функції президент велів, аби їх було передано опозиції. Цього не відбулося", – зазначив він.

Загалом засідання парламенту тривало трохи більше години. Наступне ж засідання Ради має відбутися 10 січня.

25 грудня Національний банк України отримав нового керівника. Ним став Ігор Соркін, який з 15 липня 2010 року обіймав посаду заступника голови Нацбанку. До цього він працював начальником відділу банківського нагляду Донецького облуправління НБУ. Згідно із законодавством, голова НБУ призначається строком на сім років і звільняється з посади Верховною Радою за поданням президента.

У четвер в чотирьох містах України відбулися акції протесту проти призначення Дмитра Табачника міністром освіти і науки, молоді та спорту. Так, у Києві приблизно 50 молодих людей під прапорами ВО "Свобода" провели пікет біля адміністрації президента з вимогою відправити у відставку новопризначеного міністра освіти. У Дніпропетровську 40 студентів та представників ВО "Свобода" провели пікет біля стін Дніпропетровської облдержадміністрації, в ході якого закидали портрет Табачника сніжками. У Черкасах організація ВО "Свобода" спільно з осередками молодіжних організацій "Сокіл" та "Студентська Свобода" провели пікетування Черкаської облдержадміністрації на знак протесту проти призначення Табачника. Також на акції були присутні представники партій "УДАР" та "Фронт змін". Та у Тернополі Майже три десятки молодих людей з прапорами «Сокола», ВО «Свобода» та УПА пройшли центром міста, несучу попереду опудало міністра.

І 25 грудня Виборча комісія Єгипту офіційно оголосила, що проект нової конституції країни був затверджений голосами майже 64 відсотків учасників конституційного референдуму, що відбувся цього місяця.

Явка на обох етапах референдуму, що відбувався за регіонами країни 15 і 22 грудня, склала майже 33 відсотки від усіх зареєстрованих виборців із правом голосу, повідомив голова Виборчої комісії.

Опозиція, в свою чергу, оскаржувала оприлюднені раніше неофіційні результати референдуму, посилаючись на численні порушення, але розгляд цих скарг лише на кілька днів затримав оголошення офіційного результату.

Позначки: