За словами, директора Агентства моделювання ситуацій Віталія Бали, новий уряд “підтримуватиме будь-які рішення президента”, оскільки міністри не є політиками.
“При цій формі правління, коли міністри не затверджуються Верховною Радою України, коли не представляють свого бачення, вони не можуть називатися політичними фігурами. Їх призначає одна людина розчерком пера”, – додав Бала.
Президент Центру системного аналізу і прогнозування Ростислав Іщенко вважає новопризначений уряд “технічним Кабміном”.
“З таким урядом можна вступати в Аляску, в Канаду, в Антарктиду, в Митний союз, в Європейський Союз і в принципі протиріч не буде. Скаже президент, що вранці вступаємо в ЄС, а ввечері – в Митний союз, а завтра зранку ми встали і будемо вступати в ЄС, МС, Австралію і відразу всюди. І головне, що кожен міністр скаже, що все це правильно, бо це наймудріше рішення президента”, – пояснив Іщенко.
Керівник корпорації стратегічного планування «Гардарика» Костянтин Матвієнко зазначає, що “нинішній уряд з'явився зранку, як Пилип з конопель вискочив”.
За його словами, це ще одне свідчення непрозорості української політики, оскільки “ніхто не тільки з експертів не міг спрогнозувати його склад, але й навіть у Партії регіонів не знали, кого запропонують”.
Як повідомлялось, Юлія Тимошенко вважає, що присутність у на ключових посадах у новопризначеному уряді членів «Сім’ї» – підтвердження тези про монархізацію країни.
Нагадаємо, 24 грудня Янукович призначив новий уряд, у якому Сергій Арбузов став першим віце-прем'єр-міністром, а віце-прем'єр-міністрами – Юрій Бойко, Олександр Вілкул та Костянтин Грищенко.
В опозиції ж вважають, що Кабінет міністрів формувався виключно виходячи з інтересів Віктора Януковича.
Читайте також: Повний склад нового уряду: група Фірташа, «Сім’я» та донецька «гвардія»