Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко у своєму блозі пише про те, що з джерел, близьких до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), йому "стало відомо, що протягом кількох місяців з моменту прийняття антиукраїнського закону Ківалова – Колесніченка до ВАСУ звернулося немало наших громадян з вимогою скасувати цей ганебний українофобський документ".
"Відповідь суду була очікуваною – він відмовив у розгляді справи, пославшись на те, що це питання підпадає під юрисдикцію Конституційного суду України (КСУ). На тому для багатьох позивачів справа і завершилася. Але не для всіх", – пише Огризко, додавши, що кілька осіб все ж таки апелюють до КСУ.
Водночас Огризко радить продовжувати позиватися до ВАСУ. "Для того, щоб таких очікуваних відмов набралося щонайменше кілька сотень, краще – тисяч або десятків тисяч. По-перше, це продемонструє владі наше ставлення до цієї провокації відомих проімперських ляльководів та їх місцевих іуд… По-друге, набравши певну кількість відмов, ми сформуємо позов до Європейського суду з прав людини", – зазначив він.
Журналіст ТВі Юлія Банкова пише про ситуацію навколо українки Анхар Кочнєвої, яку тримають у заручниках в Сирії.
"Це вже не справа однієї жінки з українським паспортом, яка мала необережність фотографуватися з сирійськими військовими. Питання не в тому, українка вона чи росіянка і чи журналіст вона взагалі. Це вже навіть не питання порятунку одного життя. Це питання безпеки цілої країни, яка залежить від надтонких політичних перемовин. І від того, чи займе українська влада врешті якусь чітку позицію", – пише вона, нагадавши про повідомлення у Facebook: "У відповідь на погрози та залякування з боку України ми закликаємо наших братів-мусульман атакувати російські, українські чи іранські інтереси по всьому світі".
Блогер Олена Білозерська коментує заяву посла США в Україні Джона Теффта, за словами якого Україна має достатньо ресурсів, щоб бути майже повністю енергетично незалежною, адже має власні потенційні запаси сланцевого газу.
“У перекладі з дипломатичної українською: якщо не підете у Росію по дешевий газ, то вам допоможе МВФ. А якщо підете, тоді вам уже ніхто й ніщо не допоможе", – трактує заяву посла БІлозерська.
"Проблеми наші в тому, що абсолютно всі політики, які досі приходили до влади в Україні, прагнули не зменшити залежність України від російського газу, що є єдиним шляхом до суверенітету, а осідлати, разом зі своїм кланом, газову трубу. І згодні були платити Росії ще більше, ніж попередники – аби тільки гроші йшли не попередникам, а їм", – пише блогер.
Білозерська робить висновок, що треба позбуватися таких політиків. "Але не розраховувати, що на їхнє місце прийдуть янголи з крильцями. От за тими, що прийдуть, під якими б гаслами не прийшли – лише тоді і треба буде стежити, щоб не присмоктувались", – додала вона.
Блогер Антон Дмитрієв пише, що "в українській столиці молода людина почуває себе вільніше, ніж у путінській".
"Студентство української столиці різношерсте, але воно відрізняється від усіх інших тим, що кожен приїжджий уже через кілька місяців стає не просто городянином і знаходить нову прописку – він стає "столичним жителем", істотно підвищуючи свій соціальний статус у своїх очах і очах однолітків з інших міст і сіл", – йдеться в блозі.
Дмитрієв зауважив, що "Київ молодіжний суттєво відрізняється від європейських столиць в плані вихованості молодих людей та їх аристократичності. Та, насправді в стольному граді лише лічені десятки людей у віці 15-35 років представляють потомственную і корінну аристократію. Решта ж стали "скоробогатьками" і нуворишами в останні десятиліття".
"Понти – відмітна характеристика київських мажорів… Якби "понти" світилися, в Києві були б білі ночі", – пише Дмитрієв.
Журналіст Вікторія Светлова розкритикувала ініціативу опозиції про повернення в паспорт графи "національність".
"Тут варто нагадати, що в Радянському Союзі до 1980 року в паспортах фігурувала також графа "соціальне становище" – робітник, колгоспник, службовець і т.д. Може, варто і цей елемент славного минулого воскресити?" – обурюється журналістка.
"Я не бачу жодного логічного аргументу "за" повернення даної совкової практики. Так, генетичної експертизи депутати поки не пропонують, і до прикладу, чорношкірий громадянин цілком може записатися українцем. А може – ельфом або гобітом", – пише Светлова.
Вона також зауважує, що "саме з таких, м'яко кажучи дивних ідей, опозиція починає свою діяльність в новому парламенті". "І це в країні, де корупція зрослася з державним апаратом, де немає нормальної медицини, а бізнес-клімат гірше, ніж в Африці. Невже розсудливий політик може всерйоз думати, що наявність або відсутність "п'ятої графи" – це те, від чого залежить рівень життя в Україні? Або ж ми знову спостерігаємо театральну виставу, мета якої – відвернути увагу глядача від відсутності конструктивних ідей і реальних реформ?" – зазначає вона.