Індекс інвестиційної привабливості України погіршують корупція, популізм уряду та мовний закон

20 Грудня 2012, 12:12

Експерти відзначають, що 2012 року на інвестиційний клімат негативно вплинули жорстка монетарна політика, популістські рішення уряду напередодні виборів і, як наслідок, припинення проведення економічних реформ. Крім того, негативний вплив на індекс мала призупинка і подальша відсутність співпраці з МВФ. Серед факторів, що заважають веденню бізнесу, опитані експерти зазначили, зокрема, прийняття мовного закону, який змушує виробників маркувати товари регіональними мовами. 

"Мовний закон додав нам складнощів. Компаніям тепер необхідно брати його до уваги у питаннях маркування продукції регіональними мовами… Ми розраховуємо, що його переглянутть у частині обов'язкового маркування компаніями своєї продукції регіональними мовами", – заявила виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев’янко.

До проблем ведення бізнесу експерти також віднесли корупцію і проблеми з відстоюванням власних інтересів у судах. Водночас серед позитивних змін були відзначені такі: відшкодування ПДВ, прийняття митного кодексу, зміни до земельного кодексу, які дозволили іноземним інвесторам купувати землю не сільськогосподарського призначення в Україні.

Нагадаємо, минулого року індекс інвестиційної привабливості в Україні становив 2,19 балів. Опитування проводиться щоквартально, участь у ньому беруть більше сотні топ-менеджерів компаній Бізнес-асоціації.

Як відомо, індекс інвестиційної привабливості визначається за допомогою п'яти компоненів: інвестиційного клімату в Україні, динаміки інвестиційного клімату за останні три місяці та очікуваної динаміки на наступні три місяці, вигідність інвестування у країну для нових учасників та інвестиційний клімат в основній галузі.