Провладна більшість і опозиція не змогли поділили комітети Ради

18 Грудня 2012, 10:13

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

За кілька годин до закритої наради в кабінеті голови парламенту Володимира Рибака голова парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що в опозиції наполягають на розподілі керівних посад у комітетах за схемою, узгодженою після парламентських виборів 2007 року. Тоді парламентська більшість отримало повний контроль над 11 з 28 комітетів. При цьому опозиційні фракції – Партії регіонів, Компартії та блоку Литвина – отримали тоді керівництво в трьох з чотирьох комітетів, відповідальних за економічну політику, – в комітетах з питань бюджету, економічної політики, фінансів і банківської діяльності.

"Опозиція наполягає на керівництві, починаючи з бюджетного комітету і закінчуючи економічним і регламентним комітетом, які дозволяють проводити контроль над діяльністю влади", – серед іншого сказав Яценюк.

Невдоволення представників парламентської меншості викликали також спроби фракції КПУ брати участь у розподілі посад у комітетах, які віднесені до квоти опозиції.

"Після того, як комуністи проголосували за кандидатуру Азарова на посаду прем'єра, вони можуть претендувати тільки на квоту з 15 комітетів, яка стосується влади!" – обурився заступник глави парламентської фракції "Свобода" Андрій Мохник.

"Що стосується комуністів, то я не знаю, де вони знаходяться, – в опозиції чи більшості, це покажуть їх подальші голосування", – зазначив заступник голови фракції Партії регіонів Юрій Воропаєв.

В опозиції ще не ділили керівні пости між партіями, що входять в парламентську меншість. Народний депутат Павло Розенко (УДАР) повідомив, що його фракція претендує на керівництво трьома-чотирма комітетами.

"Квота кожної фракції обчислюється приблизно, виходячи з її чисельності. Але поки не вирішено головне питання – як будуть розподілені комітети між владою і опозицією, – ми не дізнаємося, які саме комітети відійшли до нашої квоти. Розподіл відбувається умовно – наприклад, найвпливовішим вважається пост глави бюджетного комітету", – зазначив Розенко.

У Партії регіонів поки не мають наміру йти на поступки, зазначає видання. Заступник парламентської фракції Партії регіонів Юрій Воропаєв заявив, що його політична сила має намір зберегти контроль над "економічними" комітетами.

"Якщо опозиція хоче забрати собі комітети, які формують економічну політику, це означає, що вони хочуть отримати можливість блокувати роботу уряду. Цими комітетами повинна керувати парламентська більшість!" – підкреслив Воропаєв.

Він ще раз повторив, що Партія регіонів готова надати опозиції посади в керівництві 12 комітетів, серед яких – комітети з питань свободи слова та інформації, промислової, регуляторної політики та підприємництва, спеціальної комісії з питань приватизації.

Не домовившись про принципи поділу керівних посад у комітетах, представники опозиції і парламентської більшості взяли перерву до наступного вівторка, 25 грудня.

"Завтра (18 грудня – Ред.) ніякого персонального складу комітетів затверджуватися не буде, будуть прийняті тільки дві постанови – календарний план роботи Верховної ради і постанову про порядок висвітлення ЗМІ роботи парламенту", – повідомив "Комерсант" Петро Симоненко.

Нагадаємо, представники парламентських фракцій затвердили лише чисельність комітетів – згідно з постановою від 13 грудня, в Раді VII скликання створено 27 комітетів і одна спеціальна контрольна комісія з питань приватизації. Тоді представники Партії регіонів запропонували представникам опозиції очолити 12 комітетів, а також спеціальну контрольну комісію. Однак опозиція відкинула цю пропозицію.

 За словами глави фракції Компартії Петра Симоненка, КПУ  претендує на управління комітетами з питань транспорту і зв'язку, з питань соціальної політики та праці і спеціальною контрольною комісією з питань приватизації.

Фракція "Свободи" претендує на один з правових комітетів, екологічний комітет і комітет зі свободи слова.