"Перші зусилля опозиції, її радикальна поведінка можуть серйозно посприяти тому, що ця Рада відрізнятиметься від попередньої і не буде такої вільної і безкарної поведінки депутатів, які змінюють свою політичну лояльності, не буде такого вільного голосування за інших. Тобто вона буде діяти більше дотримуючись регламентно-правових норм", – заявив експерт.
Якименко прогнозує, що силове протистояння між опозиціонерами, зокрема свободівцями, і провладними депутатами в парламенті може продовжуватися.
"Це залежить від тих ситуацій, які виникатимуть в парламенті. Якщо для цього знадобляться саме такі методи, то питання не в "Свободі", а в доцільності їх застосування. Якщо цими методами вдається досягати результату, то, думаю, "Свобода" продовжуватиме ними користуватися. Такі дії можуть дати певний терапевтичний ефект", – вважає він.
Водночас директор центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко вважає, що така поведінка – на користь опозиції.
"Це не просто тактика, це – елемент стратегії. По-перше, це виграшна публічна позиція. З іншого боку, є дуже важливі політичні бонуси з точки зору реальної парламентської політики. Таким чином вони (опозиціонери – Ред.) так би мовити вбивають двох зайців: борються за виконання закону, надсилають суспільству публічний сигнал про себе. Значною мірою вони підтверджують позитивні очікування від опозиції і таким чином працюють на свій імідж. А з іншого боку, не дають результативно працювати більшості в підштовхуватимуть владу, щоб з ними домовлялися і на них зважали", – вважає Фесенко.
Нагадаємо, Верховна Рада нового скликання провела вже два засідання, які не обійшлися сутичками між депутатами.
Перше зіткнення сталось біля одного з входів до сесійної зали, куди намагався зайти обраний за списком об'єднаної опозиції депутат Олександр Табалов. Після перерви у Верховній Раді сталася сутичка біля трибуни між народними депутатами від опозиції та Партії регіонів.
На другий день роботи ВР, бійка сталась під час блокування трибуни Верховної Ради після того, як парламент перейшов до обговорення кандидатури Володимира Рибака на посаду спікера. Наступна сутичка між народними депутатами від опозиції та регіоналами відбулась під час виступу з трибуни парламенту народного депутата від ПР Вадима Колесніченка, який говорив російською мовою.