В МЗС зраділи закликам спростити візовий режим з ЄС

13 Грудня 2012, 20:16

"Ухвалення 13 грудня резолюції засвідчило консолідоване бачення інституціями ЄС готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема підписання Угоди про асоціацію", – зазначають у відомстві.

"Вітаємо чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях", – додали в МЗС.

"Ми також рішуче підтримуємо заклик Європарламенту щодо необхідності подальшого спрощення візового режиму для українських громадян. У цьому зв’язку важливим є якнайшвидше завершення Європарламентом усіх процедур, необхідних для ратифікації Угоди про внесення змін до Угоди про спрощення оформлення віз, яка була підписана у липні 2012 року", – заявили в МЗС.

"Крім того, українська сторона сподівається, що зміни до Кодексу Шенгенських кордонів будуть розглянуті Європарламентом без подальших зволікань. Це уможливить подальшу співпрацю з ЄС у запровадженні спільного прикордонного контролю, що сприятиме розвитку міжлюдських контактів", – йдеться в коментарі.

"В Україні уважно ставляться до висновків міжнародних спостерігачів, у т.ч. Європарламенту, за результатами моніторингу виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року в Україні", – запевнили у міністерстві.

"Рекомендації, що міститимуться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ, який буде оприлюднено найближчим часом, враховуватимуться в процесі подальшого реформування виборчого законодавства з метою його приведення до найкращих міжнародних стандартів", – заявляють дипломати.

"Висловлюємо сподівання, що Європарламент братиме до уваги такі ключові моменти організації виборчого процесу в Україні як створення належних правових рамок для їхнього проведення, максимальна відкритість української влади до взаємодії з міжнародними спостерігачами та наявність конкурентного середовища, що підтверджується представленістю у новообраному парламенті широкого спектру політичних сил", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 13 грудня, Європарламент ухвалив резолюцію щодо України, у якій закликав офіційний Київ знайти рішення у справі колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та звільнити її. 

Також Європейський парламент закликав партії, які дотримуються демократичних принципів у Верховній Раді, не співпрацювати з партією "Всеукраїнське об'єднання "Свобода".