30-річного підводника з Північної Ірландії заарештували у березні. Втім, ця шпигунська історія почалася ще в листопаді 2011 року, коли Девенні фігурував у справі про згвалтування. Пізніше, всі звинувачення за відсутністю складу злочину з нього зняли, але депресія, в яку він впав через цю справу, так і не пройшла. Працездатність Девенні знизилася, і він навіть відмовився брати участь у планових навчаннях, за що отримав догану і попередження про можливе звільнення зі служби, відзначає Sky News.
У стані алкогольного сп’яніння підводник вирішив помститися несправедливим колегам, і зв'язався з російським посольством з наміром передати їм секретну інформацію про його службу. Протягом трьох тижнів співробітники дипломатичного представництва, що представилися як "Володимир" і "Дмитро" регулярно зідзвонювалися і листувалися з військовим.
Водночас, Девенні висловлював підозри про те, що "акцент російських занадто нагадує мову представників британської розвідки", і тим не менш продовжував підтримувати контакт зі шпигунами і писати повідомлення на зразок: "я розчарований у Королівських ВМС" або "вони мене дістали, і я більше не хочу їх бачити".
На зустріч, яка відбулася між Девенні і агентами через три тижні після їхнього знайомства, він приніс фотографії з шифрами даних про місцерозташування атомних підводних човнів і деякими датами відплиття човнів з військової бази.
За заявою прокурора, його вчинок міг нанести "істотної шкоди безпеці Сполученого Королівства".
Сам Девенні повністю визнав свою провину. "Я дуже каюсь за те, що зрадив і зганьбив моїх колег і мою сім'ю", – сказав він.
Як повідомлялось, у жовтні прокуратура нью-йоркського району Бруклін (США) пред'явила офіційні звинувачення 11 підозрюваним в незаконному експорті військових технологій до Росії.
Наприкінці вересня Федеральна прокуратура Німеччини висунула звинувачення в шпигунстві ймовірним російським агентам, які працювали на Службу зовнішньої розвідки Росії, отримуючи за це щорічно приблизно сто тисяч євро. Подружня пара, заарештована рік тому, перебувала у Німеччині понад 20 років.
Нагадаємо, у квітні влада Данії розпочала судовий процес проти фінського професора міжнародної політики Тімо Ківімякі за шпигунство на користь Російської Федерації.
А у лютому поліція Естонії в аеропорту міста Таллінн затримала працівника органів внутрішньої безпеки Олексія Дрессена та його дружину за підозрою в шпигунстві на користь Росії.