Відповідні накази у середу перед колективом" Охматдиту" зачитав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов.
Колектив "Охматдиту" відреагував криками "Ганьба".
Як повідомив Толстанов, у четвер головний лікар лікарні Володимир Поворознюк на зустрічі з міністром охорони здоров’я погодився обійняти цю посаду.
У середу Поворознюк заявляв, що відмовиться вiд посади, якщо МОЗ йому запропонує, оскільки є головним хірургом і любить практичну роботу.
"Я не хочу бути керівником "Охматдиту". Сьогодні (на зустрічі з Богатирьовою) питання було поставлено інакше. Хтось має керувати лікарнею, чи я, чи інша людина зі сторони. Я вибрав варіант, що краще я буду. Колектив проти такого рішення і мені дуже неприємно від цього, я хотів як краще", – розповів Поворознюк.
Він пояснив, що раніше керівником установи був генеральний директор, то згідно з новим статутом "Охматдиту" – головний лікар.
"Тепер головний лікар призначається на контрактній основі. А раніше просто призначався генеральний директор", – розповів Поворознюк.
Він додав, що МОЗ не хотів розглядати кандидатуру Гладуша, але якщо він доб’ється у суді визнання рішення про своє звільнення неправомірним, Поворознюк не буде триматись за свою посаду додавши, що не знає, на який термін підписав контракт з МОЗом про обіймання посади головного лікаря.
Крім того, Толстанов на зустрічі з колективом заявив, що Юрію Гладушу буде запропоновано посаду на території лікарні.
"Якщо його це не влаштує, міністр просила передати, що наступним етапом йому буде запропонована відповідна посада в Міністерстві охорони здоров’я", – сказав Толстанов.
Він також назвав інсинуацією розмови про реорганізацію "Охматдиту" та спростував інформацію, що зміни у статуті можуть призвести до відчуження земельних ділянок "Охматдиту".
"Держава власник, і тільки з погодженням з державою може бути відчужена або земельна діяльна, або будівля", – сказав Толстанов.
Водночас член Опікунської ради "Охматдиту" Юрій Власенко пояснив, що зміни до статуту лікарні якраз можуть говорити про плани відомства реформувати "Охматдит".
"Основним документом національного закладу є Статут. Необхідність внесення змін і тих норм, що МОЗ безпосередньо приймає рішення, вилучає або передає в оренду, є безпосереднім підтвердженням намірів провести якісь дії", – пояснює Власенко.
За словами члена опікунської ради, МОЗ і раніше міг відчужувати ділянку "Охматдиту".
"Але тоді підпис Гладуша був обов’язковий, а зараз буде підпис в.о.міністра, або заступника міністра. Без підпису головного лікаря", – пояснив він.
Як повідомлялось, 10 грудня керівник "Охматдиту" Юрій Гладуш повідомив, що Міністерство охорони здоров’я 5 грудня звільнило генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні і сім його заступників, а також розробило новий статут клініки.
Медики вважають, що за такою реорганізацією стоїть спроба рейдерського захоплення клініки.
Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» – єдиний медичний заклад IV рівня на території України загальною потужністю 620 ліжок, в якому надається високоспеціалізована медична допомога дітям за 29 педіатричними спеціальностями.