"В останні роки правоохоронні відомства і прокуратура на 100% не фінансувалися. На 2013 рік Генпрокуратура профінансована на рівні трохи більше 60%, тобто, не в повній мірі. І ті політики, ті критики, які дозволяють собі критикувати бюджет правоохоронців і прокуратури, я вважаю, повністю не вникли в ситуацію", – сказав Пшонка.
Він підкреслив, що в даний час Генпрокуратура у зв'язку із змінами в кримінальній юстиції, набранням чинності нового Кримінально-процесуального кодексу, а також реформуванням правоохоронних відомств, "працює у нових умовах".
Генпрокурор зазначив, що єдиний реєстр реєстрації досудових розслідувань потребує додаткового фінансування. Крім того, за його словами, у зв'язку з реформуванням військової прокуратури, її фінансування також закладено в загальний бюджет Генпрокуратури.
Пшонка відзначив, що також Академія прокуратури фінансувалася раніше окремо, а зараз ці витрати закладені в бюджет, призначений Генпрокуратурі.
"Тобто, це все доповнює ту загальну суму, яка повинна бути в бюджеті, але ніхто цього не враховує, і якимось чином дозволяє собі критикувати не зовсім справедливо, не вивчивши цю інформацію", – підкреслив генпрокурор.
Пшонка додав, що, згідно з нормами нового КПК, матеріально-технічна база також потребує додаткового фінансування.
Нагадаємо, у Державному бюджеті на 2013 рік фінансування Генпрокуратури збільшено на 20,7%. В опозиції такий крок назвали спробою влади побудувати "поліцейську державу".