Кримські татари вимагають відновлення своїх прав

10 Грудня 2012, 15:28

У мітингу, який відбувся на центральній площі імені Леніна у Сімферополі, взяли участь, за різними оцінками, півтори  – три тисячі людей.

Мітингувальники тримали у руках національні прапори кримськотатарського народу та транспаранти з гаслами: "Відновлення прав кримськотатарського народу – під егіду міжнародного співтовариства!", "Земля – багатство народу, а не влади!", "Ні дискримінації за національною ознакою!".

У виступах учасників мітингу лунала критика на адресу кримської влади, "з мовчазної згоди якої", за словами керівника секретаріату меджлісу Заїра Смедляєва, "здійснювалися провокації щодо кримських татар".

У прийнятій резолюції кримські татари закликали президента Віктора Януковича підтримати ініціативу Меджлісу про проведення в 2013 році Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. 

Також у резолюції висловили сподівання, що "2013 рік – рік головування України в ОБСЄ повинен ознаменуватися затвердженням в українському суспільстві фундаментальних прав та свобод людини, кардинальними змінами української держави до питань відновлення прав кримськотатарського народу".

Учасники мітингу також закликали усіх жителів Криму, незалежно від національності та віросповідання, об'єднати зусилля у сфері захисту прав людини та прав народів на благо Криму та його майбутнього.

Як відомо, 2010 року делегати Курултаю (загальнонаціонального з’їзду) кримськотатарського народу доручили Меджлісу провести Міжнароднийо форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. 2011 року цю ідею підтримали посли західних країн в Україні і Верховний комісар ОБСЄ з прав національних меншин.

Минулого року  в Сімферополі на мітинг, присвячений Міжнародному дню прав людини, вийшли дві тисячі кримських татар з вимогою відновити їхні права в Україні.

Міжнародний день прав людини, який щорічно відзначається 10 грудня, був офіційно встановлений рішенням Генеральної Асамблеї ООН, а всім державам і зацікавленим організаціям було запропоновано прийняти цей день і проводити відповідні заходи.

Дата 10 грудня була обрана на честь ухвалення й проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини, що  стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.