«У бюджеті заклали дуже високі темпи зростання ВВП. При тому, що є тенденція до падіння і банки припинили кредитування. Якщо держава не зможе запустити механізм кредитування на рівні 15%, то будемо мати не +3,4% росту економіки, а "мінус" 3,4%. І тоді вже проблема бюджетного дефіциту і запозичень стане критичною », – зазначив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду ім. Блейзера Олег Устенко звернув увагу, що на внутрішньому ринку і так небагато вільної ліквідності.
«Ви (уряд) туди проштовхувати свої ОВДП (Облігації внутрішньої державної позики – ред), виймаючи гроші з реального сектору і хочете, щоб банки зайняли пасивну стратегію і сиділи на своїх облігаціях і заробляли пасивно відсотки?», – сказав експерт.
На думку Устенка, на такому тлі і з урахуванням обмеженості доступу до зовнішніх джерел фінансування, приватизація є більш прийнятним варіантом покриття дефіциту бюджету.
Як раніше повідомлялося, Міністерство фінансів планує нарощувати емісію казначейських зобов'язань (КЗ), які протягом наступного року будуть продаватися населенню через мережу Ощадбанку.
Таким чином у відомстві хочуть наростити частку коштів фізичних осіб в структурі державного боргу до 10%.