«В цьому році КМДА дізналась про свої цифри бюджету після того, як він був проголошений. Я вважаю це недопустимим, бо якщо є проблеми в країні, а вони є, про них треба говорити і їх треба всім разом обговорювати», – сказав Попов, уточнивши, що бюджет попередніх років обговорювався з місцевими владами.
Попов заявив, що в бюджеті столиці на 2013- й року його хвилює дефіцит в 4 млрд гривень. «Дефіцит, який нами обрахований, складає приблизно 4 мільярди гривень. .. Для Києва це означає 25-30% нашого бюджету», – сказав Попов, уточнивши, що для життєдіяльності міста це означає необхідність скорочення на третину бюджетних установ, наприклад, кількість шкіл, кількість громадського транспорту.
«Якщо в минулих роках цей дефіцит був до 2 млрд грн. і він вирішувався, то цифра 4 млрд грн. мене, відверто кажучи, лякають, бо я не розумію, як його потім можна в процесі виконання бюджету наздоганяти», – сказав він, додавши про необхідність обговорення з представниками профспілок та прийняття рішення «як збалансувати хоча би початок цього року, поки буде прийняте рішення про перегляд бюджету».
Він наголосив на важливості отримати рекомендації та досягти домовленості з урядом. «Інакше ми можемо мати проблеми: зупиниться громадський транспорт. Ми все одно цю проблему вирішимо протягом року, але навіщо її провокувати зараз&», – сказав він.
«Я вважаю, що тут є помилки уряду, який пішов у відставку, я відверто кажу, з нетерпінням чекаю, поки буде новий, щоб розпочати процес переговорів», – підсумував Попов.
Як повідомлялось, Асоціація міст України заявила, що Держбюджет на 2013 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин дуже сильно (в негативному значенні) відрізняється від попередніх Держбюджетів 2011-2012 років.
6 грудня Верховна Рада ухвалила вцілому Закон України "Про державний бюджет України на 2013 рік".