«Це обурливо, це неприпустимо, однозначно. Ми піднімали питання перед управлінням освіти, що такий вчитель не може і не повинен працювати в школі», – сказала міністр.
Вона підтвердила, що вчителька написала заяву за власним бажанням, посилаючись на поганий стан здоров'я.
«Вона тільки що вийшла з лікарняного. Хоча, міру провини вчителя ми аніскільки цим не зменшуємо. Вже є наказ управління освіти про її звільнення», – повідомила Гончарова.
За її словами, для того, щоб уникнути подібних інцидентів у майбутньому, в плани управлінь освіти на 2013 рік зараз вносяться заходи, направлені на ефективну боротьбу з подібними негативними явищами. «У світлі даних подій ми активізуємо цю роботу», – резюмувала міністр.
Міжнаціональний конфлікт стався в сімферопольській гімназії № 11. Викладач назвала учня 6 класу Рідвана Місуветова «татарської рожею».
Це сталося тоді, коли учні не змогли потрапити в закритий клас до дзвінка, вчителька Єлизавета Василівна Меньшова вирішила їх виховати мокрою ганчіркою і образами. Розмова була записана на диктофон ученицею.
«Цю рожу я запам'ятала давно. Мені хочеться по вуху йому дати, щоб у нього кров бризнула з іншого вуха. Я вас зі сходів спущу, а сама піду зі школи. Щоб ви розбилися вщент! Тому що ви все одно не потрібні в цьому суспільстві. Вони що тут у вас – владу взяли над вами? І татари все сидять бешкетують. Вони що, в татарську школу захотіли? Так йдіть звідси», – йдеться у записі.
Нагадаємо, у жовтні освітяни Криму ініціювали експеримент з одночасним тримовним навчанням у середній школі. Учасники міжнародної конференції «Кримська школа»: перспективи і моделі багатомовної освіти» закликали освітні відомства Криму та України підтримати цей експеримент і сприяти запровадженню відповідних методик у сфері освіти автономної республіки.