В Міграційній службі нагадали, що з 6 грудня 2012 року набрав чинності закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.
Однак, першим кроком до впровадження таких документів, за словами прес-служби,буде розробка та ухвалення ряду підзаконних актів, якими буде визначено технічні описи документів та порядок їх оформлення і видачі. Після ухвалення зазначених нормативно-правових актів Державна міграційна служба України отримає підстави для проведення тендерних процедур, за результатами яких буде визначено підприємство, яке виготовлятиме бланки документів.
Окрім нормативно-правового урегулювання процедур оформлення та видачі документів нового зразка (біометричні документи), вживатимуться необхідні заходи щодо створення інфраструктури та забезпечення всіх територіальних підрозділів ДМС України (яких в України є 679) обладнанням, необхідним для оформлення та видачі біометричних документів.
І лише після врегулювання зазначених питань Державна міграційна служба України розпочне оформлення та видачу біометричних документів відповідно до зазначеного Закону України.
У відомстві нагадують, що залишаються чинними положення про паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затверджені Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, таким чином, Державна міграційна служба України буде видавати громадянам документи "старого" зразка до завершення підготовчих заходів щодо впровадження біометричних документів.
Нагадаємо, раніше автор закону про біометричні паспорти, "регіонал" Василь Грицак заявляв, що біометричні паспорти почнуть видавати з 1 січня 2013 року.
Як повідомлялося, Рада 2 жовтня ухвалила закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". 19 листопада президент повернув закон до парламенту зі своїми пропозиціями. 20 листопада парламент прийняв закон у новій редакції з пропозиціями глави держави. І Янукович підписав його 29 листопада.