Найбільше інтриг до першого засідання Ради 12 грудня відбувається навколо перспектив поділу комітетів Верховної Ради, розподілу місць в залі засідань та окремих законодавчих ініціатив депутатів.
Спочатку опозиція заявляла, що претендує на керівництво 11 комітетами, а також спеціальною контрольною комісією з питань приватизації. Втім, пізніше депутат від "Батьківщини" Микола Мартиненко заявив, що опозиція претендує щонайменше на посаду першого віце-спікера і головування у бюджетному комітеті.
У свою чергу один із керівників групи, що займається підготовкою розподілу комітетів у Верховній Раді сьомого скликання, Володимир Рибак пропонував визначити, що 13 парламентських комітетів очолять опозиціонери, а 15 – депутати зі складу більшості. У партії влади заявляли, що не дуже хочуть віддавати ключові комітети Верхової Ради опозиції, бо там не розуміють, що таке контроль.
Аби задовольнити побажання представників різних партій, у групі з підготовки до роботи нової Ради розглядають варіант збільшення числа парламентських комітетів з 26 мінімум до 30.
Читайте також: Виклики для опозиції: єднання під Яценюка, амбіції Кличка та свобода Тимошенко
Ще одним нововведенням для майбутньої Ради стане протидія спробам блокування трибуни чи президії парламенту. Зокрема, на останньому засіданні Ради VI скликання ухвалила вцілому Закон про внесення змін до регламенту Верховної Ради України" (щодо особистого голосування за допомогою електронної системи), згідно з яким, зокрема, забороняє депутатам ухилятися від голосування і забороняється перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджання роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосуванню інших народних депутатів.
Крім того, група з підготовки першого засідання Верховної ради VII скликання 3 грудня затвердила проект розсадження депутатів, позбавивши опозицію можливості блокувати трибуну.
Вихід до першого ряду в крайньому секторі Ради отримала лише партія УДАР. Місця "Батьківщини" починаються з 6-8 ряду, за спинами колег з Партії регіонів, а мажоритарники і партія "Свобода" зовсім виявилися в кінці залу.
Опозиційні депутати не згодні зі схемою розсадки.
Лідер фракції ПР Олександр Єфремов заперечував будь-які наміри обороняти трибуну від блокування завдяки розсадці.
Щодо персонального голосування, то в опозиції обіцяли все ж блокувати роботу парламенту у разі порушення регламенту.
Не менш цікавими є й законодавчі ініціативи депутатів для розгляду вже новим парламентським складом.
Зокрема, незрозумілі поки наміри депутатів щодо розгляду проекту закону про внесення змін до закону про валютні операції. Володимир Литвин заявляв, що його можуть розглянути на останньому засіданні "старої" Ради – 6 грудня. Втім, його не вносили у порядок денний. Чи повернеться парламент до цієї законодавчої ініціативи НБУ – питання поки відкрите. Втім, його потрібно знову зареєструвати, оскільки законопроект був відкликаний його автором – регіоналом Віталієм Хомутинніком.
Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає покарання аж до довічного ув'язнення за героїзацію людей з ОУН і УПА.
Опозиція грозиться у новій Раді оголосити імпічмент Віктору Януковичу, вимагати покарання фальсифікаторів виборів, відмінити мовний закон, притягнути до відповідальності прокурорів і суддів, причетних до переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка тощо.
Крім цього, парламент попереднього скликання залишив своїм наступникам законопроект, що передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму, який Рада прийняла у першому читанні 2 жовтня; про введення утилізаційного збору; про вищу освіту тощо.
Читайте також: За що можна "подякувати" Верховній Раді VI скликання