Так, самовисуванець Олесь Доній, який переміг у 88-му виборчому окрузі (Івано-Франківська область), заявив, що вже розглядає пропозицію партії УДАР про співпрацю.
«Віталій Кличко і партія УДАР – єдині, хто до мене звернувся. Я поки не дав остаточної відповіді, але вже був на партійних зборах. Видно, що вони відкриті до співпраці, крім того, ця партія зняла свого кандидата на окрузі на мою користь», – розповів він.
Віктор Пинзеник,обраний за списком УДАРудо нової Ради, нещодавно заявив, про домовленості партії Кличка з кількома мажоритарниками-самовисуванцями щодо входження до її фракції в новому парламенті.
Раніше представник УДАРу Валерій Карпунцов також говорив про те, що їхня фракція буде набагато більшою, ніж 40 депутатів. «Сьогодні є проведені певні переговори з самовисуванцями, які вступлять в нашу фракцію», – запевнив він.
До фракції комуністів у Верховній Раді приєднається Оксана Калетник, яка перемогла в одному з округів Вінницькій області. Як відомо, Оксана Калетник є племінницею ректора Вінницького національного аграрного університету та одночасно чинного депутата від Партії регіонів Григорія Калетника, який балотувався і переміг на виборах у мажоритарному окрузі на Вінничині, як депутат-самовисуванець. У свою чергу, його син, голова митної служби України, Ігорь Калєтнік обраний до нової Ради за списком КПУ.
Народний депутат (фракція НУ-НС) Давид Жванія, який переміг на виборах у парламент як самовисуванець, планує у Верховній Раді VII скликання приєднатися до більшості Партії регіонів.
Водночас народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов заявляв про те, що заяви про вступ до фракції ПР написали майже 40 самовисуванців. При цьому він не зміг назвати їх імена.
На питання про те, чи надходили заяви від нинішнього спікера Володимира Литвина, екс-міністра МНС Віктора Балоги і міністра економіки Петра Порошенка, Чечетов теж відповідати не захотів. «Можливо, хтось ще не встиг написати заяву про вступ до нашої фракції або у політика закінчилися чорнила, папір», – зазначив він.
Проте Литвин і Балога запевнили, що не писали заяви про вступ у які-небудь фракції нового парламенту. У свою чергу Порошенко повідомив, що у Верховній Раді не планує створювати свою фракцію. «У мене немає в планах необхідності створювати фракцію. Я думаю, що кількість фракцій, яка є у Верховній раді, цілком достатня для того, щоб працювати», – сказав він.
У свою чергу експерти вважають, що самовисуванці у новому парламенті намагатимуться зберегти свій нейтральний статус.
Так, директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко у коментарі Тиждень.ua висловив думку про те, що депутати-самовисуванці у новій Верховній Раді намагатимуться зберегти свою автономію і не вступатимуть до фракцій Партії регіонів чи опозиції.
За його словами, серед самовисуванців все-таки більшість, понад 20 депутатів, скоріше за все будуть лояльними до провладної частини парламенту, тобто, до більшості.
«Менше 10 самовисуванців, орієнтовно 6 – 7 осіб ставитимуться лояльніше до опозиції. Решта можуть ситуативно голосувати і з одними, і з іншими», – припускає Якименко.
Він додає, що при цьому самовисуванці намагатимуться зберегти свою автономію, аби все-таки не втратити свого особливого статусу. Тому більшість із них, скоріше за все, тяжітиме до того, аби створювати своє власне об’єднання в новому парламенті.
На думку експерта, у новій Верховній Раді може виникнути кілька центрів, навколо яких відбуватиметься кристалізація певних груп. Наприклад, частина депутатів-самовисуванців може об’єднатися навколо Петра Порошенка чи Ігоря Єремеєва.
Читайте також: Склад нової Ради(повний список)