Документ зазначає, що Україна не має спеціального виборчого кодексу. “Законодавча база, за якою здійснювалися вибори, є надто складною та заплутаною, – йдеться в тексті. – Парламентська Асамблея та Венеціанська Комісія наполегливо радять українській владі напрацювати й ухвалити єдиний та простий виборчий кодекс”.
Спеціальна місія спостерігачів “наголошує, що виборчий закон не є тим, який було рекомендовано резолюцією ПАРЄ, та висловлює сум з приводу того, що пропорційну систему з відкритими списками не було запроваджено”.
У висновках підреслено, що українська правляча партія “одноосібно примусила країну перейти до змішаної системи виборів, незважаючи на думку представників інших політичних сил”. Натомість документ повідомляє, що під час голосування виборчого закону в парламенті чимало представників від опозиції за нього проголосували.
Звіт спостерігачів ПАРЄ також містить критику принципів формування членів виборчих комісій, що відзначалися “непропорційним представництвом політичних сил” та наявністю великої кількості “технічних партій”.
Робота ЦВК, за висновками спостерігачів, “не відрізнялася прозорістю”.
У висновках наголошується, що “українська влада мусить розслідувати всі факти зловживань та фальсифікацій під час виборів” та встановити за порушення персональну відповідальність.
Остаточно звіт буде затверджено під час січневої сесії ПАРЄ.