Голосування щодо статусу Палестини в ООН розділило Європу

30 Листопада 2012, 12:02

Переважною більшістю голосів Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, за якою Палестинську автономію визнають державою у статусі спостерігача.

За таке рішення проголосували 138 країн із 193, серед них Іспанія, Франція, Бельгія, Данія та Італія. Дев'ять держав виступили проти, серед них – США, Ізраїль, Канада. 41 – утрималась, у тому числі Німеччина, Великобританія і Нідерланди.

Голова зовнішньополітичного відомства Німеччини Ґідо Вестервелле назвав позицію Німеччини, яка не підтримала заявки Рамалли, виваженою. "З одного боку, ми бачимо виправдане прагнення палестинців до власної державності, але з іншого, – визнаємо нашу особливу відповідальність за Ізраїль та мирний і стабільний розвиток в регіоні", – наголосив міністр зовнішніх справ ФРН.

Така позиція Німеччини засвідчила провал зусиль щодо вироблення спільної позиції членів Євросоюзу у цьому питанні. "Її відсутність – це драма", – сказав зовнішньополітичний речник фракції опозиційних соціал-демократів у Бундестазі Рольф Мютценіх.

Він вважає, що Німеччина також могла підтримати палестинців: "На мою думку, ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати на палестинських територіях ті сили, які прагнуть вирішити питання з Ізраїлем мирними засобами. За це виступає президент Аббас".

Водночас постійний представник Німеччини при ООН Петер Віттіґ переконаний, що ухвалене Генасамблеєю рішення негативно відобразиться на процесі мирного врегулювання у регіоні. Він визнав, що "Палестинська держава може бути проголошена тільки в результаті прямих перемовин з Ізраїлем".

Між тим керівництво Палестинської автономії вважає результати голосування великим успіхом, оскільки для ухвалення рішення достатньо було простої більшості – 97 голосів.

Позначки: