Так, згідно з методом, заснованим на рівновазі платіжного балансу країни, для отримання бездефіцитного поточного рахунку платіжного балансу курс гривні повинен знизитися на 13%.
Метод, що припускає оцінку стійкості гривні до зовнішніх факторів , також вказує на те, що її вартість завищена, і припускає, що реальний курс для стабілізації чистої вартості закордонних активів повинен бути нижче на 8,3%.
Разом з тим, метод оцінки рівноважного курсу валюти передбачає, що поточний курс гривні недооцінений на 9,2% в порівнянні з його середньостроковим рівноважним значенням, більш залежним від умов торгівлі, відносної продуктивності економіки, відносного споживання держсектора, початкової чистої вартості зарубіжних активів.
Як відомо, курс гривні на міжбанку з початку 2012 року знизився на 1,7% – з 8,04 грн/$.
Згідно з прогнозом, підготовленим в листопаді в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, курс гривні до долара на кінець поточного року становитиме 8,41 грн/$, а на кінець наступного – до 8,81 грн/$: максимальні оцінки на поточний рік перебувають в діапазоні від 8,2 грн/$ до 8,8 грн/$, а на наступний – від 8,35 грн/$ до 9,5 грн/$.
Читайте також: Бій із доларом. До кінця року нацвалюта навряд чи коштуватиме дешевше