Так, якщо в січні 2012 року Путін викликав в цілому довіру у 41% росіян, у квітні – у 42%, то в листопаді – тільки у 34%.
Відповідний рейтинг Мєдвєдєва в січні і квітні становив 28%, в листопаді – тільки 20%.
При цьому в листопаді до 24% виросло число опитаних, які вважають, що в Росії немає політиків, яким можна довіряти.
Крім того, рейтинг схвалення діяльності Путіна за останні сім місяців знизився з 69% у травні, після спаду влітку, зростання на початку осені – й до 63% у листопаді. Частка незадоволених роботою російського лідера виросла з 30% до 36%.
Рейтинг схвалення Мєдвєдєва змінився на 10 процентних пунктів: у травні його діяльність схвалювали 64%, в листопаді – тільки 54%. Кількість незадоволених його роботою збільшилася з 35% до 45%.
Крім цього, роботу уряду схвалювали в травні 53%, в листопаді – 40%, частка незадоволених за цей же період зросла з 46% до 59%.
Директор «Левада-центру» Лев Гудков вважає, що зниження рейтингу Путіна не випадково і сезонним коливанням його пояснити не можна, воно вписується в довгостроковий тренд втрати довіри населення до влади.
Експерт відзначає, що рейтинг Путіна поступово знижується з осені 2008 року. За винятком деяких сезонних моментів і подій начебто інавгурації і виборів, загальний тренд був на зниження.
Гудков зазначає, що останні три місяці не зростають доходи населення, що створює дифузне невдоволення, в суспільстві триває розкол між населенням великих міст, які все більше відчувають свою несумісність з нинішнім режимом, і консервативною частиною суспільства, яка не настільки активна в своєму вираженні невдоволення, але при цьому навіть гостріше відчуває падіння доходів.
Опитування було проведено 23-26 листопада за репрезентативною всеросійській вибірці міського й сільського населення серед 1596 людейу віці 18 років і старшів 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка даних досліджень не перевищує 3,4%.