Депутат вважає питання про персональне голосування «абсолютно штучним».
«У нас є чітка норма Конституції (ст. 84, ч.3), яка передбачає, що всі голосують особисто. Тому мова йде тільки про те, виконувати Конституцію, чи не виконувати», – наголошує він.
Також, нагадує Кармазін, в Україні діють два закони: про статус народного депутата і регламент ВР. «В обидвох написано, що депутат зобов’язаний двічі реєструватися – письмово біля столу реєстрації перед вранішнім і перед вечірнім засіданням. І друге – це реєстрування картками. Однак картку за тебе може поставити будь-хто, хоч вони і поіменні», – сказав Кармазін.
«Так от. Дуже просто. Голові Верховної Ради, якби він не боявся за свою посаду, треба було всього-на-всього одна хвилина, щоб з цим питанням покінчити і ніяких спекуляцій більше не проводити. Він мав сказати або видати розпорядження, яке ніхто б ніколи не скасував, на підставі ст. 84 ч. 3 Конституції відключити термінали для голосування депутатів, які не зареєстровані письмово біля столу реєстрації. І все. А далі є відповідна служба, яка миттєво заблокує ці картки і все», – заявив Кармазін.
«Прийшла людина, розписалася – розблокували. Ні – вона заблокована. Про що ми говоримо?», – дивується депутат.
«Якби я був головою ВР, мені для наведення порядку потрібно було б рівно 5 хвилин», – зауважив Кармазін.
«А ми ускладнюємо – давайте ще кнопку (сенсорну кнопку системи "Рада-3" – Ред.) зробимо. Нема людини – картка має бути заблокована. А то у нас же анекдот. По-моєму, всього два рази за 5 років у Раді був Ахметов, а він же весь час голосує. Бережна знаходиться на якихось островах – а вона голосує. І всі про це знають», – додав він.
«Я вважаю, що це питання залежало тільки від голови Верховної Ради», – заявив Кармазін.
При цьому він підкреслив, що «була допущена величезна помилка, коли була змінена процедура обрання спікера». «Це зроблено для того, щоб його тримати на гачку, щоб він не був самостійний. А до того Литвин мав можливість це зробити. Не зміг зробити – це інше питання», – сказав Кармазін.
Нагадаємо, об'єднана опозиція вимагає від робочої групи підписати проект постанови про персональне голосування на першому засіданні нової Верховної Ради.
Разом з тим представники Партії регіонів пообіцяли до 28 листопада підготувати свій варіант документа щодо персонального голосування депутатів у Раді.