"Сьогодні ситуація вже нормалізується і, думаю, ми скасуємо цю вимогу до кінця піврічного періоду (на який вона вводилася)", – зазначив Арбузов.
"За його словами, введення вимоги про обов'язковий продаж частини валютної виручки було пов'язано з тим, що українські компанії-експортери накопичили на своїх рахунках обсяг валюти, який вдвічі перевищує розрахункову величину дефіциту платіжного балансу", – йдеться в повідомленні.
"Це ненормально. Це штучна ситуація. І коли ця вимога (про обов'язковий продаж) вступила в силу, ми цю ситуацію виправили", – сказав глава НБУ.
Він назвав однією з основних причин певної девальвації гривні за останній час панічні настрої на ринку.
"Паніка відбулася. Заяви політиків (панічного характеру) були почуті населенням і ажіотаж був великий. Паніка дійшла до того, що курс виріс на готівковому ринку до 8,35-8,4 грн/дол. І на жаль люди купували (по такому курсу )", – сказав Арбузов.
У той же час, за його словами, надалі курс гривні дещо зміцнився і громадяни, які купували інвалюту за завищеним курсом, опинилися в програші.
Читайте також: Бій із доларом. До кінця року нацвалюта навряд чи коштуватиме дешевше
Нагадаємо, 15 листопада президент підписав закон, який надає право Нацбанку вводити на строк до шести місяців обов'язковий продаж експортерами частини валютної виручки і скорочувати терміни її повернення.
Верховна рада ухвалила цей закон 6 листопада.
Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що запровадження в Україні обов'язкового продажу валютної виручки не покращить стан золотовалютних резервів.