Німецькі опозиціонери вимагають від Швейцарії скасування банківської таємниці

26 Листопада 2012, 09:12

Документ передбачає збереження банківської таємниці та одноразову сплату прибуткового податку при легалізації коштів, пише "Коммерсант-Украина".

Так, за умовами угоди для добровільної легалізації активів досить одноразово сплатити податок у розмірі 21-41% від суми вкладу в швейцарському банку (ставка залежить від суми і терміну депозиту). Вкладники при цьому зберігають анонімність – податки з нерезидента-власника рахунку відніме швейцарський банк, а потім переправить їх в німецький бюджет. Цей підхід умовно назвали "схемою Рубіка", аналогічні угоди вже успішно ратифіковані парламентами Великої Британії і Австрії.

Зазначимо, що у Верхній палаті парламенту ФРН (Бундесраті) більшість складають прихильники опозиційних партій (соціал-демократи і зелені).

У Соціал-демократичній партії критикують "недостатньо жорстку" позицію правлячого блоку (Християнсько-демократичний союз; ХДС) щодо податкових оптимізаторів, які виводять доходи в країни з пільговим оподатковуванням, і наполягають на новій версії документа за американським зразком – з автоматичним розкриттям інформації по платниках податків.

У ХДС підписанням вищезазначеної угоди сподівалися поставити крапку в багаторічних розбіжностях сторін, але соціал-демократи і зелені стверджують, що налаштовані рішуче. "Справедливість і етика при сплаті податків не є предметами торгу", – заявляють вони.

У міністерстві фінансів Німеччини попереджають, що відстрочення з вступом угоди позбавлять бюджет податкових зборів на мільярди євро.

У німецькому Мінфіні підрахували, що громадяни країни тримають на швейцарських рахунках близько 150 млрд швейцарських франків (124,6 млрд євро), а додаткові збори прибуткового податку могли б принести 10 млрд євро.

Нагадаємо, з 2010 року наглядові органи Німеччини, які не мають прямого доступу до інформації по рахунках німецьких платників податків в швейцарських банках, витратили 9 млн євро на придбання нелегальних копій банківських баз даних.

З тих пір понад 7 тис. громадян зізналися в ухилянні від сплати податків і пройшли процедуру податкової амністії, що поповнило казну на 3 млрд євро, заявили в міністерстві фінансів ФРН.

Швейцарія у відповідь на подібні дії ще в березні видала ордери на арешт трьох німецьких держслужбовців, відповідальних за придбання даних у інсайдера.

Читайте також: The Financial Times: Берлін претендує на статус столиці Європи