Таким чином представники опозиції відреагували на внесення змін до Конституційної декларації країни, які значно розширюють повноваження президента. Зміни, про які було оголошено в четвер, 22 листопада, дають президенту виняткові повноваження для "захисту революції", а також позбавляють судові органи права розпускати верхню палату парламенту і Конституційну комісію, яка займається розробкою нового основного закону країни. Крім того, в Конституційну декларацію внесено положення, згідно з яким будь-які закони і укази, підписані Мурсі з моменту вступу на посаду президента, не можуть бути оскаржені або відмінені.
Також вводиться новий порядок призначення генпрокурора Єгипту – тепер він призначається указом президента на чотирирічний термін. Мурсі вже призначив нового генпрокурора – ним став Талгат Ібрахім. На посаді генпрокурора Ібрахім змінив Абдельмагіда Махмуда, призначеного при попередньому президенті – Хосні Мубарак.
В Конституційній декларації також з'явилося положення про відновлення розслідування злочинів, скоєних владою проти учасників демонстрацій, які призвели на початку 2011 року до повалення Хосні Мубарака.
Після того, як було оголошено про внесення змін до Конституційної декларацію, лідери єгипетської опозиції, в тому числі екс-глава МАГАТЕ, нобелівський лауреат Мохамед ель-Барадей і колишній глава Ліги арабських держав Амр Муса, провели спільну прес-конференцію, на якій, в зокрема, звинуватили Мурсі в спробі влаштувати державний переворот і "монополізувати всі три гілки влади в країні". Лідери опозиції також виступили із закликом до всіх жителів Єгипту провести в п'ятницю "акції протесту на всіх майданах країни".
Внесені в Конституційну декларацію зміни, що розширюють повноваження Мурсі, представники опозиції розглядають як загрозу демократичному руху, що повалив Хосні Мубарака, і вказують на небезпеку подальшого посилення впливу в країні ісламістів.
Прихильники Мурсі, в свою чергу, влаштували ввечері 22 листопада демонстрацію на підтримку президента біля будівлі Верховного суду Єгипту в Каїрі. На площі перед Верховним судом, повідомили з місця події кореспонденти AFP, зібралися кілька тисяч людей, які скандували гасла на підтримку Мурсі.
Натомість лідери ліберально-демократичних партій запланували протести на сьогодніп'ятницю, 23 листопада, відразу після закінчення традиційної молитви. Кінцевим пунктом у маршруті столичних лібералів стане головна площу Каїра Тахрір.
Як відомо, Мохаммед Мурсі став переможцем перших президентських виборів, проведених в Єгипті після повалення Хосні Мубарака. На виборах, що пройшли влітку 2012 року, Мурсі виступав в якості кандидата від руху "Брати-мусульмани". У серпні 2012 року Мурсі вніс зміни в Конституційну декларацію, усуваються від влади Вищу військову раду, що правила в Єгипті після повалення Мубарака.
Читайте також: Чи зможе президент Мохаммед Мурсі контролювати ситуацію у Єгипті?