За словами екс-майора, його викликали, аби він надав свідчення за тими фактами, які йому стали відомі у процесі служби.
«Про те, що я чув на власні вуха про ті злочини стосовно Гонгадзе, стосовно Кравченка, про ті злочини, з якими пов’язаний Кучма», – сказав Мельниченко.
Він заявив, що розслідування злочинів, скоєних проти Гонгадзе, «проти інших, проти України», має бути доведене до логічного завершення.
На переконання Мельниченка, після сьогоднішніх його свідчень ще більше буде запущений механізм дискредитації заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчих слідчої групи, яка веде справу Пукача.
До приміщення суду Мельниченко приїхав у мікроавтобусі у супроводі як мінімум п’яти охоронців. На запитання журналістів, чому його так охороняють, Мельниченко заявив про незаконне стеження за ним невідомими особами і додав, що це питання до спецслужб. За його словами «є факти, які підтверджують: за мною ведеться, принаймні, ще два дні тому велося незаконне спостереження, якісь невідомі особи на підставних номерах слідкували». Мельниченко стверджує, що в нього є офіційні відповіді Генпрокуратури, СБУ та МВС про те, що вони не ведуть за ним спостереження.
«На моє особисте переконання, це може бути одна із спецслужб, яка підпорядковується безпосередньо спікеру парламенту Литвину. У Литвина є такі можливості застосувати такі спецслужби», – вважає Мельниченко.
Нагадаємо, 6 листопада Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення суду, яким Миколі Мельниченку заборонено без дозволу слідчого покидати місце проживання.
26 жовтня Шевченківський районний суд Києва відпустив Мельниченка під заставу в 76,5 тисячі гривень. За рішенням суду, Мельниченко повинен перебувати у селі Васильківського району Київської області, де прописаний.
24 жовтня співробітники СБУ й Державної прикордонної служби затримали Мельниченка в міжнародному аеропорту «Бориспіль», коли той прилетів з Нью-Йорка.