"Я пов'язаний із аграрним сектором все своє життя, але я 25 років над даним питанням працюю і я з впевненістю можу сказати, що спеціально створена система хаосу. Це цілеспрямована система проти новітньої історії України. Ми заїхали у глухий кут, де приблизно 100 компаній мають половину володіння українських чорноземів, а 15 млн сільських жителів мають другу частку", – розповів Томич.
За його словами "діяла система реформування, руйнування матеріально-технічної бази, створення цінової політики, яка не давала можливість українським фермам розвиватись" і тому подібне, тому "відсутність законодавчої нормативно-правової бази у нас створила середовище олігархів на землі".
Водночас, член фракції ПР, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Бевзенко, розповів, що наразі в Україні без правових документів обробляється маже 6 млн га землі.
"На сьогодні маємо 26,5 млн га розпайованих, з них десь біля 4 млн обробляється 40 тис невеликими фермерами. Решта, 21-22 млн га мали б мати відповідно зареєстровані договори оренди, але зареєстровано лише 17 млн га. Тобто є земля, яка обробляється без договорів про оренду", – пояснив народний депутат від Партії регіонів,.
Як повідомлялось, 20 листопада Верховна Рада продовжила дію мораторію на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 року.Продовження мораторію підтримали 269 депутатів.
До цього на ранковому засіданні Рада відмовилась встановити новий мораторій на продаж землі.
Досі в Україні діяв мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2013 року.
Нагадаємо, 4 жовтня набув чинності закон про Земельний банк, який Рада ухвалила ввечері 6 вересня.