Експерт: українська влада не зацікавлена судитися з Газпромом

22 Листопада 2012, 07:17

«У першу чергу я маю на увазі президента, який, на мою думку, є в деякій мірі заручником того уряду й того кадрового розкладу, який він сам же й сформував. А також прем'єр-міністра й безпосередньо керівника енергетичного сектору, тобто міністра енергетики й вугільної промисловості Юрія Бойка. На мою думку, Бойко не зацікавлений і практично нічого не робить для того, щоб підстави української сторони подавати в суд на «Газпром» перетворилися в дії», – зазначив експерт.

За його словами, неодноразові заяви влади, зокрема про готовність України звертатися до Стокгольмського арбітражу, не тільки не перетворилися в конкретні дії, а й просто дискредитували ці наміри.

«Оскільки, говорячи, але не роблячи, людина таким чином, тим більше високопосадовець, практично демонструє свої істинні наміри. Тому справжні наміри чинного уряду й тих людей, які сьогодні відповідають за ці дії – це максимально втриматися у власних кріслах. А також, за можливості, особливо це стосується діючого міністра, опинитися на деякому підвищенні відносно тієї позиції, яку він сьогодні займає», – заявив Нарбут.

За його словами, деякий час цими проблемами займався й нинішній секретар Ради національної безпеки й оборони Андрій Клюєв на посаді першого віце-прем'єра.

«Але якогось значного успіху ця його робота не мала, не дивлячись на те, що він мав особисте доручення відповідати за реформи нафтогазового сектору. Реформа стоїть, і ніяких реальних ознак реформування цього сектору ми на сьогодні не маємо», – зауважив експерт.

Як повідомлялось, 17 листопада міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що не виключає судових розглядів щодо питання закупівлі обсягів газу у Росії.

«Ми абсолютно праві і ми будемо діяти так, що це відповідає нашим національним інтересам. Будемо це відстоювати в Стокгольмі, або в Лондоні, або в Парижі. У нас іншого виходу немає», – уточнив Бойко.

Нагадаємо, заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун заявив, що Україна планує у 2013 році скоротити закупівлю газу у Російської Федерації до 20 млрд куб. м і імпортувати з Європи за реверсною схемою приблизно 5 млрд куб. м.

Водночас, за даними Державної служби статистики,видобуток природного газу в Україні у січні-жовтні 2012 року скоротився порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 0,6% – до 15,9 млрд куб. м

«Газпром» погрожує Україні судом за скорочення обсягів закупівлі газу.

Читайте також: Експерт: газ для українців подорожчає на 30-50%