«Ситуація цими округами не вичерпується. Питання набагато ширше і глибше. Переконана, що мало не в кожному окрузі криються певні порушення, і практично скрізь були спроби вплинути і скоригувати зафіксовані результати волевиявлення. А зазначені округипросто стали рефреном, який у всіх на слуху. Проблемних округів, насправді, було набагато більше», – вважає Усенко-Чорна.
«Проблемних округів точно більше десятка. Однак рівень порушень є досить різним і прирівнювати один округ до іншого не можна: де питання закрите рішеннями судів першої та апеляційної інстанції. Ще до того, як ЦВК зіткнулася з визначеним фактом порушення, легітимність виборів була освячена судами», – сказала вона.
«Неперевершеними прикладами фальсифікату є 11-й, 14-й, 184-й округи. Ситуація на них відрізняється певними деталями, але сутнісний напрямок один: всілякими методами не допустити перемоги певного кандидата. І це не завжди кандидат від опозиції. На тому ж 184-му окрузі – самовисуванець. У мене немає відомостей, що він пов'язаний з опозицією», – сказала заступник голови ЦВК.
Нагадаємо, ЦВК визнала обраними 220 з 225 депутатів, які балотувалися в одномандатних округах.
У 5 округах ЦВК не змогла встановити результати волевиявлення і рекомендувала Раді провести у них повторні вибори (№94, 132, 184, 197 та 223). У відповідь Верховна Радарекомендувала ЦВК призначити перевибори на цих 5 одномандатних округах.
Зазначимо, що ці перевибори потребують законодавчого врегулювання.
Читайте також: Склад нової Ради. Повний список