Уряд США налаштований на співпрацю як з владою, так і з опозицією України

15 Листопада 2012, 09:16

Про це заявив голова відділу України, Молдови і Білорусі Державного департаменту США Бекстер Гант в інтерв’ю Голосу Америки.

«Ми продовжуватимемо працювати, як з урядом України так і з опозиційними силами для розвитку наших відносин. Ми працюватимемо на підтримку політичних та економічних реформ в Україні та підтримаємо висловлене Україною бажання інтегруватись з Європою, бо в цьому майбутнє України і ми хочемо підтримувати цей процес», – заявив Гант.

«Звичайно ми спостерігаємо певні проблеми в Україні в останні роки, регрес демократії і ми спонукаємо уряд України, як публічно так і приватно, вирішувати ці проблеми і ми будемо це робити далі», – зазначив він.

Що ж до можливих санкцій проти українських урядовців, то у Державному департаменті США кажуть, що віддають перевагу співпраці, а не санкціям:

«Ми віддаємо перевагу співпраці з урядом України замість того, щоб йти шляхом санкцій. Ми вважаємо, що саме співпраця з Україною є шляхом досягнення спільних завдань. Отже ми продовжуватимемо йти цим шляхом, хоча я не можу зараз передбачити, що буде у майбутньому».

Американський високопосадовець також заявив, що уряд США тісно координує свою політику щодо України з європейськими колегами:

«Наші європейські партнери заявляли, що хотіли б просунути вперед процес підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною, але для цього Україна повинна зробити певні кроки щодо дотримання демократичних стандартів. Ми також підтримуємо цю позицію і вважаємо, що в інтересах України є продовжувати співпрацю з нашими європейськими партнерами, щоб спробувати досягти намічених цілей».

Нагадаємо, представник Держдепартаменту США Марк Тоунер 29 жовтня заявив, що США вважають парламентські вибори на Україні, що відбулися 28 жовтня, «кроком назад» у розвитку демократії в країні.

7 листопада посол США в Україні Джон Теффт наголосив, що США наполягають, що при встановленні результатів виборів Верховної Ради України на мажоритарних округах мають бути враховані голоси всіх виборців.

14 листопада стурбованість з приводу парламентських виборів президенту Віктору Януковичу висловив віце-президент США Джо Байден. У телефонній розмові він попросив Януковича забезпечити справедливе і прозоре завершення виборчого процесу.