Експерт: заяви НБУ про відмову від фіксованого курсу – загальні слова

14 Листопада 2012, 14:22

Експерт нагадує, що «пару місяців тому декларації були про те, що курс фіксований, нічого гривні не загрожує, потім якісь велися розмови про встановлення коридору, зараз розмови про плаваючий курс». «Поки що це загальні декларації», – вважає Юрчишин.

«Повністю відпускати курс ніхто не буде і не збирається. Це не 1993-94 роки, коли, як-то кажуть, іще не знали що і як треба робити. Тому проголосити, буде плаваючий, чи коридор, чи фіксований – ну це загальні слова», – зазначив експерт.

«Це все досить складні заходи, складні речі. Це не просто відпустити курс і ні на що не звертати увагу. Потрібно визначати, що є головним пріоритетом, які є монетарні індикатори», – пояснює він.

«Тобто, якщо плаваючий, і Центральний банк при цьому оголошує, що його цільовим індикатором є збереження валютних резервів на рівні 25 млрд доларів, це одна ситуація. Якщо плаваючий курс, але НБУ допускає зниження резервів, приміром, до 15 млрд доларів, це зовсім інша ситуація», – зазначив економіст.

«І тому сказати, як це вплине на курсоутворення, на динаміку гривні тут практично не можливо. Тому що з одного боку це може заспокоїти ринки, а з іншого боку це може посилити панічні настрої: ага, якщо відпускають, то завтра курс буде хтозна-який, тому давайте сьогодні всі побігли скуповувати валюту», – сказав експерт.

Юрчишин відзначив, що фіксований курс легше утримувати. «Тому що зрозуміла та планка, і через процентну політику, через політику резервування, через інтервенції. Тут якраз певним чином інструментарій зрозумілий», – пояснює експерт.

Нагадаємо, директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін заявив, що «поступове підвищення гнучкості курсу національної валюти неминуче».