Закон розширює три статті Кримінального кодексу: "державна зрада", "шпигунство" і "розголошення державної таємниці".
Крім того, в Кримінальний Кодекс вводиться окрема стаття "незаконне отримання відомостей, що становлять державну таємницю".
За зраду передбачено від 12 до 20 років ув’язнення, за шпигунство – від 10 до 20 років.
Закон, який у жовтні був ухвалений російським парламентом, був опублікований з підписом Путіна в офіційній "Російській газеті" у середу.
Нагадаємо, ці законодавчі зміни викликали критику Євросоюзу. У жовтні верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон заявила, що новий закон розширює можливості висувати звинувачення у зраді і шпигунстві, скорочуючи обсяг доказової бази.
Юристи і правозахисники вважають, що закон може застосовуватися для переслідування інакомислячих та обмеження впливу Заходу. За їхніми слоами, за новими правилами, навіть офіційна робота за контрактом із зарубіжними громадськими організаціями може бути визнана злочинною, якщо слідство доведе, що ці структури діяли проти Росії.
Як повідомлялося, у понеділок, 12 листопада, Путін подарував надію критикам і Заходу, пообіцявши "повернутися" і "подивитися уважніше" на законодавчі ініціативи, що викликали занепокоєння громадськості.