"Думаю, що за ці 20 днів буде ухвалено політичне рішення, хто йде в парламент, а хто залишається в уряді, і згідно з цим рішенням ми вже побачимо, хто напише заяви, а хто не напише", – заявив він.
За його словами, кандидати в народні депутати ще під час реєстрації разом з документами здавали в ЦВК заяви про те, що вони в разі обрання складуть свої повноваження, тобто звільняться з тієї роботи, де вони працюють, або позбудуться представницького мандата, якщо вони є депутатами місцевих рад.
"Сьогодні після оприлюднення рішення про результати виборів є 20 днів, щоб вони подали в ЦВК копію документа про звільнення з тієї роботи, яка несумісна з мандатом депутата, або рішення про складення представницького мандата інших місцевих рад", – зазначив він.
"Тільки після цього ЦВК повинен видати їм посвідчення народного депутата. Відповідно у цих людей є 20 днів, щоб прийняти рішення, чи йдуть вони у Верховну Раду або вони залишаються на тих посадах, які зараз займають, особливо якщо ми говоримо про членів уряду", – додав Черненко.
Водночас він нагадав, що ЦВК може продовжити 20-денний термін для виконання цієї вимоги закону, якщо депутати зможуть вказати поважні причини, з яких вони не зможуть його виконати.
"Але це не означає, що вони видадуть їм посвідчення народного депутата", – запевнив він.
"Тобто фактично, якщо ЦВК ухвалить рішення, що Микола Азаров, Петро Порошенко або інші члени уряду в 20-денний термін не склали повноваження і знайшли для цього поважні причини, то Рада збереться у складі декілька меншому, ніж обрані 445 депутатів", – пояснив Черненко.
Нагадаємо, за результатами виборів до Верховної Ради пройшли 8 членів уряду, в тому числі і прем'єр Микола Азаров, який очолював виборчий список Партії регіонів.
Читайте також: Експерт: Янукович спробує об'єднати в новому уряді інтереси Сім'ї, ПР і олігархів
Сьогодні, 13 листопада, ЦВК в газеті "Голос України" офіційно оприлюднив список народних депутатів, обраних до Верховної Ради на виборах 28 жовтня.