Перехід на нову систему має позначитися двома етапами підвищення вартості послуг, а років через 5 ціна почне знижуватися.
"Перша вигода гарантована. Підприємство зменшує видатки. Друга – якщо компанія буде знижувати швидше, то половина цієї економії залишиться у споживача. Ця модель заснована на тому, що тариф буде зменшуватися", – пояснив директор департаменту розвитку у сфері комунальних послуг Нацкомісії Дмитро Арлачов.
Ідею вже підтримали столичні комунальники, а розпочати пропонують з підвищення тарифів.
"Нам потрібно підняти тариф до собівартості. Це може бути трактовано, як політично неправильна заява, але це правда. Ми можемо намагатися жити й далі з покриттям тарифа в Києві 60%. Це призводить до зношення мереж і виходу їх з ладу", – зазначила перший заступник гендиректора "Київводоканалу" Ганна Циганок.
Колишній комунальний міністр Олексій Кучеренко у добрі намірі авторів реформи не вірить.
Він підозрює, що такою піар-акцією українців після виборів усього лише готують до банального підвищення цін на комуналку.
"16 млрд на цей рік закладено погашення з держбюджету збитковості підприємств теплокомуненерго. Далі це не дозволить робити ні МВФ, ні економічна ситуація, тому уряд підвищуватиме тарифи", – переконаний екс-урядовець.
Нагадаємо, 8 листопада Рада Нацбанку рекомендувала уряду прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду (МВФ) для відновлення програми «стенд-бай», зокрема, підняти тарифи на газ для населення.
У вересні прем'єр-міністр Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалампообіцяв, що тарифи на газ для населення після виборів підвищуватися не будуть.