Події 6 листопада: Рада дозволила перевибори у проблемних округах, продовження мітингу під ЦВК, греки вийшли на черговий страйк

7 Листопада 2012, 00:42

6 листопада Верховна Рада рекомендувала Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223. За відповідну постанову проголосувало 268 депутатів. Проект постанови не підтримали депутати від опозиції. У поставнові також йдеться про рекомендації Кабміну "вжити невідкладних заходів щодо забезпечення у встановленому порядку фінансування повторних виборів" в цих округах.  Автором постанови "Про звернення Центральної виборчої комісії з приводу виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223" є депутат фракції Партії регіонів Олександр Козуб.

Водночас, представник ЦВК Андрій Магера зауважив, що рішення Верховної Ради є суперечливими, оскільки "d одному із пунктів постанови про створення ТСК міститься рекомендація Центральній виборчій комісії вжити додаткових заходів щодо встановлення результатів виборів, у тому числі у так званих проблемних виборчих округах. У другій постанові – інше формулювання. Там ідеться про рекомендацію Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори". Магера зауважив, що для розв’язання цієї проблеми може знадобитися внесення змін у законодавство.

Крім того, член ЦВК припустив, що Центрвиборчком буде вимушений встановити результати виборів у проблемних округах.

Опозиціонери, в свою чергу, заявили, що вже подали позов до Вищого адміністративного суду щодо оскарження рішення про призначення перевиборів. Прес-служба ВАСУ цю інформацію не змогла підтвердити.

Прем'єр-міністр України ж назвав ідею перевиборів абсурдом, на яку, наразі, немає коштів.

Окрім постанови щодо повторних виборів, парламент 7 листопада ухвалив закони про всенародний референдум, відкрите обрання спікера та підняв ввізні мита на 100 товарів.

Між тим, у 223-му окрузі, де й досі триває протистояння опозиційного кандидата від «Свободи» Юрія Левченка та самовисуванця  Віктора Пилипишина, намагалися продовжити перерахунок голосів, не зважаючи на рішення ЦВК та Верховної Ради.Після тривалих дискусій, члени комісії вирішили припинити рахувати бюлетені і звернулися до Центрвиборчкому за роз’ясненнями, оскільки, як зауважив один із членів ОВК, «у нас є рішення суду про перерахунок голосів і рішення ЦВК, які ми маємо виконувати».

Також у вівторок під будівлею Центрвиборчкому тривав мітинг прибічників опозиції проти фальшування результатів виборів. Протестувальники простояли біля пам’ятника Лесі Українки всю ніч, не зважаючи на спроби правоохоронців демонтувати їхні намети. Опівдні ж під будівлею зібралося приблизно 200 осіб. Перед ними виступали члени політичних партій, згодом приїхали опозиційні лідери. Останні закликали людей продовжувати протест і приводити із собою знайомих та родичів. Наразі на площі залишається група з кількох десятків мітингарів.

Та 6 листопада у Греції працівники приватного і державного сектору почали 48-годинний страйк проти нових заходів суворої економії, представлених урядом на розгляд парламенту.  Як очікується, члени грецького парламенту в середу, 7 листопада, проголосують за подальше скорочення держвитрат і підвищення податків на загальну суму в 17 млрд доларів. Кореспондент BBC в Афінах повідомляє, що невдоволення втомлених від постійних скорочень людей поступово наростає. І навіть незважаючи на нові скорочення, державний борг країни в наступному році буде вдвічі перевищувати весь обсяг виробленої Грецією продукції.

Позначки: