"Згідно статті 2 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" сферою застосування Закону є відносини, що "виникають при реалізації прав і свобод людини між громадянином України та органами державної влади, їх посадовими і службовими особами". Звернень щодо порушень прав пані Тимошенко Державною пенітенціарною службою України чи адміністрацією клінічної лікарні «Укрзалізниці», де зараз перебуває Юлія Тимошенко, до омбусдмена не надходило», – пояснила Лупова.
Вона також заявила, що вважа за доцільне поінформувати Державну пенітенціарну службу України про те, що Юлія Тимошенко, як і будь-яка інша людина, має право на вільне висловлення поглядів в тому числі шляхом протесту у формі голодування.
«Відповідальність за життя та здоров’я пані Тимошенко в даний час покладено на Державну пенітенціарну службу України. Відтак саме ДПТсУ має забезпечити неухильне дотримання та повагу до прав осіб, які знаходяться під їхньою юрисдикцією, в тому числі права на життя, охорону здоров'я та ефективну медичну допомогу», – зауважила Лупова.
Як повідомлялось, 6 листопада керівництво Державної пенітенціарної служби повідомило, що звернулося до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської відвідати Юлію Тимошенко та «можливо вплинути на рішення засудженої про завершення голодування».
Нагадаємо, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікацій результатів парламентських виборів. Того ж дня лідери об'єднаної опозиції закликали її припинити голодування. Втім, вона відмовилася.