Європарламент визнав парламентські вибори у Білорусі нелегітимними

27 Жовтня 2012, 13:09

«Парламенту, обраному в Білорусі, не вистачає демократичної легітимності, і Європейський парламент таким чином продовжить свою політику невизнання його, як у двосторонніх відносинах з Білоруссю, так і в рамках Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ (ЄС – країни «Східного партнерства»), – заявили депутати.

Вони засудили факти ув’язнення журналістів, як порушення права громадян на свободу слова; а також висловили жаль з приводу того, що білоруська влада відмовляється надавати візи членам Європейського парламенту.

Також депутати Європарламенту закликали білоруську владу змінити виборче законодавство і провести нові вільні та чесні вибори. Крім того, владу Білорусі закликали звільнити та реабілітувати усіх політичних в’язнів.

Європарламент також висловив глибоку стурбованість щодо появи повідомлень про погане ставлення до політв’язнів у місцях позбавлення волі, і зокрема, до правозахисника Алєся Бєляцкого, колишнього кандидата у президенти Ніколая Статкєвича та лідера невизнаної організації “Молодий Фронт” Дмітрія Шашкєвіча.

В резолюції також міститься заклик до уряду Білорусі припинити політику самоізоляції і поважати права людини. При цьому депутати наголосили на тому, що ЄС готовий поновити співпрацю з Мінськом, як тільки уряд країни продемонструє повагу до демократичних цінностей та базових прав білоруського народу.

У документі також міститься заклик до Ради ЄС та Єврокомісії продовжити співпрацю з представниками громадянського суспільства Білорусі, надати їм та незалежним ЗМІ фінансову підтримку, сприяти процесам подальшого спрощення візового режиму для громадян Білорусі. Парламентські вибори в Білорусі відбулися 23 вересня.

Як повідомлялось, 25 жовтня 15 депутатів Європейського парламенту прибули в Україну для моніторингу за виборами до Верховної Ради, які відбудуться 28 жовтня.

Нагадаємо, колишній Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав українців взяти участь у виборах.

Бузек підкреслив, що для Європейського Союзу Україна залишається ключовим та стратегічним партнером, однак  «якість» майбутньої співпраці між Україною та ЄС залежатиме від «якості» виборів.