«Якщо Греція вийде з єврозони і рівень життя там різко знизиться, це стане негативним сигналом для всіх західнобалканських кандидатів на членство в ЄС і посилить несприйняття подальшого розширення в самому Євросоюзі. Такі події зробили б увесь регіон ще уразливішим до російського проникнення», – вважає Бугайські.
На його думку, потенційний соціальний вибух у Греції також може мати вплив на стабільність кількох сусідів.
«У найризикованішому сценарії масове зубожіння населення і виключення з єврозони пришвидшать появу авторитарної влади в Афінах. Під приводом відновлення порядку і захисту національної гідності націоналістичний режим зможе взятися за меншини і сусідні держави. Таким чином, виникнуть конфлікти з Туреччиною, Македонією та Албанією, що відкриє Росії доступ для ширшого втручання», – пише Бугайські.
Експерт також відзначає, що Москва може домогтися створення власної військово-морської бази в Середземномор’ї, запропонувавши фінанси та інвестиції для бідної на готівку Греції. «Такі домовленості не лише ще далі затягуватимуть регіон у тенета Росії, а й стануть випробуванням рішучості США і НАТО гарантувати безпеку в Південно-Східній Європі», – зауважує Бугайські.
Більше про це читайте у статті «Новий виклик Кремля» у № 42 «Українського Тижня».