Юрій Луценко, що перебуває в Менській колонії, у своєму блозі пише, що "виборча кампанія більше нагадує маневрування колон в смердючому болоті суспільної зневіри, які стомлено чекають кінця протистояння".
"Регіонали, які за 2,5 роки політики розбою і брехні втратили половину виборців, крутять чисте гониво по зомбоящику, нагадуючи печерних людей, які теж вірили, що картинка успішного полювання означає гарантію вбитого мамонта… Опозиція сумарно перемагає за партійними списками "Батьківщини" і "Удару", але вже традиційно не може домовитися про єдиних кандидатів на мажоритарних округах навіть перед тупою очевидністю згубності цих танців на граблях для загального результату", – пише екс-міністр внутрішніх справ.
Луценко зазначає, що 28 жовтня "це буде вибір економічної моделі між продовженням політики олігархічно-гангстерського привласнення національних багатств і вільною конкурентною економікою зі справедливим розподілом бюджету".
"Це буде політичний вибір між нинішнім ретрототалітарним режимом "напівтюрми – напівдурдому" і відновленням європейських стандартів демократії в країні. Це буде вибір зовнішньополітичного шляху між поверненням в колоніальне ярмо і європейською перспективою вільної нації. Фактично, це – вибір долі", – зазначив він.
Блог дисидента та учасника ініціативи "Першого грудня" Євгена Сверстюка стосується звернення до українського суспільства напередодні виборів, яке українська інтелігенція поширила 16 жовтня.
"Це заклик до людей, щоби вони сміливо виконували свій громадський обов’язок, не боялися", – пояснив він, додавши, що глибший підтекст цієї заяви стосується боротьби з підкупом.
"Ми ніколи не покінчимо з корупцією, якщо будемо толерувати таке явище, яке, по суті, створює метастази в нашому суспільстві. І якийсь перелом у суспільній свідомості мусить настати саме на цій межі – боротьби з підкупом, боротьби з фальсифікацією і з усім тим, що було узвичаєне впродовж багатьох років", – зазначає Сверстюк.
Як зазначає дисидент, "зневіра – це поразка і, між іншим, це одна з цілей тієї тоталітарної сили чи, скажімо іншими словами, авторитарної сили; це одна з цілей, щоб народ був зневірений – зі зневіреним можна зробити все, а з віруючим нічого не зробиш".
Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини та співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров пише у блозі про скандальне відео, на якому ніби-то зображена Юлія Тимошенко, що поширилося в інтернеті.
"Оприлюднювати відео ув'язненої людини – це порушення права на приватність. Не можна людину знімати на відеокамеру без її згоди, та ще й жінку, та ще й у лікарні, та ще й у такому стані… Крім того, це аморально", – вважає Захаров.
Він також зазначає, що в законодавстві багатьох країн дозволено проводити відеоспостереження за в'язнями.
"Але розповсюджувати його – це щось немислиме, цього не можна робити. Тим більше, зараз, коли Юлія Тимошенко перебуває у лікарні. Я взагалі не бачу підстав вести зйомку. Навіщо стежити за хворою людиною в лікарні?", – пише правозахисник.
"Я бачу в цьому намагання образити і принизити людину. І це просто гидко", – підсумовує він.
Пишуть у блогосфері і про останнє перед виборами засідання Верховної Ради. Зокрема, депутат Юрій Кармазін зазначає, що депутати особливо й не працювали.
"У всіх вибори. І в “регіоналів”, і в опозиції. Одні розбирають державу на шматки, а інші цього нібито й не бачать. Верховна Рада перетворилася на орган зі штампування рішень. Режим, який нині діє у парламенті, згубний для українського законодавства. Депутати керуються єдиною кнопкою – на вулиці Банковій. Фактично, сьогодні в Україні є всі ознаки узурпації влади", – вважає він.
"Такий режим роботи спрямований на те, щоб люди не змогли дізнатися правду. Депутати не можуть висловити свою думку, їхня позиція не враховується. Рішення приймаються поспіхом", – додає він.
На його думку, "перед закінченням свого терміну Верховна Рада вирішила додерибанити те, що “погано лежить”.
"Суспільство мовчить, проковтує те, що відбувається. Увага засобів масової інформації зосереджена на іншому. У суспільстві не створено атмосфери нетерпимості до таких речей. Президентові дозволяють продовжувати узурпацію влади", – заявляє він.
У свою чергу депутат Леся Оробець у своєму ЖЖ пише, що влада не планує розглядати проект Держбюджету до новорічних свят.
"Влада не поспішатиме з Держбюджетом-2013 до нового року. До Ради його проект не вносять до виборів – нібито, щоб не політизувати. А перше засідання ВР нового скликання призначають пізніше терміну, дозволеного законом", – вважає вона.
На думку політика, це пов'язано з прагненням "усіляко мінімізувати відповідальність перших осіб держави за брак коштів у казні і кришування розкрадання держмайна".
"Швидше за все проект бюджету притримують для торгу/тиску на депутатів-мажоритарників, які голосуватимуть за спікера і формуватимуть новий уряд", – додає депутатка.