Чиновники замовляють ремонти своїх авто за ціною “Ланоса” і переплачують за бензин

19 Жовтня 2012, 11:54

У 2012 році Автобаза Державного управління справами провела тендери на 25,52 млн грн. Зокрема, було придбано паливо та мастильні матеріали на 12,83 млн грн, ще 4,35 млн грн пішло на оплату електроенергії. Решта 8,33 млн грн пішли на послуги з ремонту автомобілів та запчастини.

Автобази Верховної Ради з початку року провела тендери на 11,23 млн грн. Приміром, на одному з останніх вона замовила ремонт гідроізоляції та асфальтобетонного покриття естакади на території парламентського гаражу на суму 200 тис грн.

Своєю чергою, автопідприємство Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабміну у цьому році придбала послуги з ремонту, запчастини для автомобілів, бензин та інші товари і послуги на загальну суму 16,89 млн грн.

Протягом цього року на догляд за 90 автомобілями Нафтогазубуло виділено 11 млн гривень. Зокрема, замовлено запчастини до автомобілів відомства, а також технічне обслуговування машин. За даними «Наших грошей», середня вартість техобслуговуванняоднієї автівки Нафтогазу становить 122 тис. грн, що в півтора рази перевищує ціну «Ланоса».

Між тим Укртранснафта замовила сервіс седану «Хонда» за ціною нового «Ланоса». Так, згідно із даними «Вісника державних закупівель», роботи по кожному з двох седанів бізнес-класу «Хонда Лєгенд» 2006 р.в. коштуватимуть 83 тис грн. Крім того, 51 тис. грн виділили на сервіс автомобілю «Мерседес Бенц 500 SEL» 1997 р.в. 

Раніше Укртранснафта замовила обслуговування і ремонт 10 автомобілів марки Volkswagen– від 61 тис. до 77 тис. грн за один автомобіль.

Своєю чергою, НЕК «Укренерго» у липні уклалоугоду з ТОВ «Атлант-М Лепсе» на послуги технічного обслуговування та ремонту пасажирських автомобілів вартістю 1,41 млн грн. При цьому держкомпанія переплатила півмільйона, щоб проводити техогляд своїх автівок ближче до свого гаража: дешевші заявки було відхилено, оскільки їхні СТО розташовані на відстані 12-14 км до Укренерго, а не 10 км, як того вимагало держпідприємство.

Автогосподарство МВС України у березні придбало автомобільних запчастин на 2,9 млн грн. Генпрокуратура у липні уклала угоди на технічне обслуговування автомобілів на загальну суму 1,54 млн грн. А СБУ ще в лютому закупила запчастин для своїх мерседесів, лексусів та інших авто на 2,39 мільйони грн.

Служба зовнішньої розвідки України у червні замовила технічне обслуговування та ремонт пасажирських автомобілів на загальну суму 1,03 млн грн.

Між тим Управління державної служби охорони при МВС у Києві у березні заплатило 4,74 млн грн за обслуговування автомобілів. Разом з тим донецьке УДСО при МВС також у березні витратило на ремонт, техобслуговування авто, нові запчастини та шини 8 млн грн.

Своєю чергою, столичне ДАІ у квітні замовило ремонт 107 службових автомобілів на загальну суму 2,48 млн грн. Зокрема, на дев’ять Мерседесів виділили 550 тис. грн, тобто понад 60 тис на один автомобіль.

А «Укрсервіс Мінтрансу» на ремонт двох автомобілів MercedesBenzу квітні виділив 257 тис. грн. Таким чином вартість ремонту цих двох автостановить ціну для нового автомобілю на кшталт Volkswagen Passat Trend.

Автобаза Верховного Суду України у лютому придбала бензин та послуги на загальну суму 6,79 млн грн. при цьому стоянка для іномарок Верховного суду за рік подорожчала на чверть мільйона.

Не менше коштів на утримання своїх автомобілів витрачають і менші державні підприємства. Приміром, держпідприємство «Дельта-лоцман» (Миколаїв) у вересні замовило запчастин та капітальний ремонт автомобіля Mercedes S500 на суму 403 тис. грн. З цієї суми 275 тис. грн коштують запчастини, ще 127 тис. грн коштує сам ремонт. Замовлені послуги капремонту передбачають заміну вузлів та технічне обслуговування авто.

Крім того, неодноразово повідомлялося, що держпідприємства закуповують паливо за завищеними цінами.

Наприклад, «Чорноморнафтогаз» у липні закупив автомобільного палива на суму 66,69 млн грн. Між тим «Укртрансгаз» у червні закупив автомобільного палива на суму 4,85 млн грн (бензин по 15 грн/л, дизпаливо – по 13 грн/л).

Військова частина 9935 Державної прикордонної служби придбала для прикордонників в різних областях України автомобільне паливо на суму 24,04 млн грн (бензин приблизно по 15 тис грн за тону, дизпаливо – 12-13 тис за тону). А військова частина 1490 ДПСУ в лютому закупила палива на 52,57 млн грн.

Як відомо, Держприкордонслужбу очолює Микола Литвин, молодший брат голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Нагадаємо, Кабмін до 2014 року продовжив чинність постанови про економію бюджетних коштів, передбачених на утримання органів державної влади та інших державних органів, якою заборонено купівлю дорогих автомобілів для чиновників.

Читайте також: Чиновники витрачають на оренду шикарних авто більше, ніж коштують самі автомобілі