Національний банк цього року на 23,15 млн грн замовив додаткові роботи з будівництва та оздоблення свого оздоровчого комплексу «Прикарпаття» (Яремче, Івано-Франківська обл.), який будується з 2010 року. Так, Нацбанку знадобилось встановити там джакузі, барбекю, каміни, влаштувати зовнішній панорамний ліфт та виконати ряд інших робіт.
Крім того, цього року Нацбанк закупив у цей оздоровчий комплекс меблі. Спочатку на 1 млн було придбано напівм’які стільці, дивани, крісла, банкетки. А згодом на додаток до попередньої партії на 1,3 млн грн закупили спальні набори, більярдні стійки, столи, дзеркала. Більша частина меблів італійського виробництва.
Не менше вражають закупівлі Київської міськради для квартири по вул. Софіївська, 1, яка використовується для тимчасового проживання персоналу дипломатичних представництв іноземних держав в Україні. Так, для цієї квартири цього року було придбано комплект меблів на 1,29 млн грн – для кухні-вітальні, кабінету, спальні, ванної кімнати, передпокою. Серед вимог до виконання є такі: меблі мають бути виготовлені з масиву клену без застосування ДСП, ДВП або МДФ; всі елементи різьблення та розпис з позолотою повинні виконуватися ручною роботою та мати високий рівень виконання; всі предмети інтер’єру повинні бути виконані в одному кольорі, стилі та «одною рукою».
Не менші витрати йдуть на державні їдальні. Станом на травень для їдалень Державного управління справами(ДУС) по вул. Банкова, 11 та вул. Шовковична, 1 закупили продуктів на 11,61 млн грн.
Зокрема, були придбані вишукані морепродукти (живі лобстери, устриці), осетрова ікра, яка є однією з найкоштовніших різновидів ікри (10,2 тис грн за кілограм), різні види сирів («Рокфор» (Канторель, Франція) придбано по 445 грн/кг, сир «Пармезан» (Занетті, Італія) – по 346,2 грн/кг), мелену кава «Illy» – 584,80 грн/кг та інші продукти.
Тим часом для санаторію ДУС у Моршині (Львівська обл.) у березні накупили продуктів на 485 тис грн. Зокрема, було придбано півтони м’яса перепелів, чия ринкова ціна більша від вартості свинини та яловичини і може складати 60 грн/кг. Також придбано 9,5 тон курятини, по 1,5 тони м’яса індички та кролятини.
У свою чергу держпідприємство «Енергоатом» у серпні за 775 тисяч грн замовило на один рік організацію обідів, банкетів, фуршетів в своєму офісі по вул. Вєтрова, 3 з повним ресторанним обслуговуванням. Святковий банкет повинен складатись з холодних закусок, салатів, гарячих страв та десертів. При цьому вменю мають бути млинці з червоною ікрою, шашлик з тигрових креветок, яловичина на кості у винному соусі, гусяча грудинка з брусничним соусом, лосось з трав’яним соусом, стейк із сьомги на грилі.
Крім того, «Енергоатом» купив сувенірів на 800 тисяч грн, в тому числі металеві ручки з кульками із 23-каратного золота, настільні сейфи, шкіряні портфелі. Також замовлено щоденники, ручки, олівці, брелки, порцелянові чашки, визитівниці, значки, багатофункційні ножі, парасольки, вимпели, футболки, картузи, вітрівки, рюкзаки, флешки на 4-32 гБ, краватки, хустки, комп’ютерні "миші".
У свою чергу Одеська облдержадміністрація заплатила 115 тисяч грн за годинники з символікою Одеської області. Усі 102 годинники позолочені, ремінці – з натуральної телячої шкіри чорного або коричневого кольору, оздоблені позолоченою застібкою. Корпуси жіночих годинників інкрустовано камінням від Swarovski (у корпусі годинника не менш 200 штук).
Як зазначають «Наші гроші», Одеська ОДА купує подарункові годинники майже щорічно. Торік було придбано 119 наручних годинників на суму 159 тис грн, в 2010-му – 278 годинників на 270 тис грн, в 2008-му на 350 тис грн.
Окрім годинників, Одеська ОДА цього року також замовила на почесні відзнаки губернатора – золоті значки по 1300 гривень за штуку. Всього – на 150 тисяч грн. Торік Одеська ОДА, очолювана Едуардом Матвійчуком, замовляла такі ж значки в велюрових футлярах по 1400 грн/од.
У свою чергу Дніпропетровська облдержадміністрація замовила медалей, у тому числі з позолотою, на 346 тис грн.
А з міського бюджету Харкова було виділено 2,93 млн грн на виготовлення 15 тисяч фотоальбомів для немовлят. Пояснюється, що їх випускають з метою активізації санітарно-освітньої обізнаності серед населення Харкова.
Крім того, за кошти державного бюджету для Одеської юридичної академії, президентом якої є «регіонал» Сергій Ківалов, купили 5 величезних телевізорів на загальну суму 10,11 млн грн.
Разом з тим держпідприємство «Украерорух» цього року закупило кавові автомати по ціні автомобілів. Так, на 463 тис грн придбали шість підлогових комбінованих автоматів, які забезпечують приготування гарячих напоїв в стаканчик та видачу розфасованих продуктів: пляшка, банка, печиво, шоколадні батончики, невеликі фасовані пакетики тощо. Також придбано дві настільні автоматичні кава-машини для приготування одночасно двох порцій натуральної кави.
Якби «Украерорух» купував ці автомати по ринковим цінам, то загальна вартість закупівлі склала б 324 тис грн.Натомість, середня ціна придбаних автоматів склала майже 58 тис грн за один, що відповідає вартості нового автомобілю «жигулі».
З держбюджету чимало коштів виділяється на купівлю та ремонт автомобілів. Втім, вартість, яку держпідприємства витрачають або ж готові витратити на авто, вражають.
Так, у вересні за кошти Мінінфраструктури був придбаний автобус Higer KLQ 6129 Q вартістю 1,15 млн грн. Він призначений для військового оркестру Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури із Новомосковська (Дніпропетровська обл.). У ньому є туалет, мініхолодильник, кондиціонер, відео система DVD, мікрохвильова піч та резервуари для холодної та гарячої води.
Крім того, більше мільйона гривень готовий був віддати за позашляховик класу «люкс» LexusLX570 державний завод – Павлоградський хімічний (Дніпропетровська обл.). Однак завод згодом відмінив тендер на закупівлю автомобіля після відхилення заявки одного з двох учасників, який і пропонував цей Lexus. Через тиждень після відміни цього тендеру Мінекономрозвитку оголосило про включення Павлоградського хімзаводу до списку з 16 підприємств оборонно-промислового комплексу, які мають бути виведені з-під дії закону про державні закупівлі.
Фото: Наші гроші