В Азарова запевняють, що МВФ пом’якшив свою позицію щодо підвищення тарифів на газ для українців

13 Жовтня 2012, 12:29

"Наша позиція наступна: питання підвищення тарифів дуже соціально чутливе для наших громадян. І наше населення в більшості своїй поки не може оплачувати ринкову ціну. Тож ми дуже активно зараз працюємо, щоб значно знизити цей ринковий рівень газових цін за рахунок власних зусиль, можливостей і ресурсів", – сказав міністр.

"Ми розповіли колегам з МВФ, що вже зроблено з нарощування внутрішнього видобутку, енергоефективності, альтернативних джерел (зокрема, зараз працюємо над проектом заміщення в промисловості газу на вугільний пил). Ми показали, що питання не стоїть на місці, і знайшли розуміння", – запевнив він.

За словами міністра, коли місія МВФ прибуде до Києва, обговорення цих питань продовжиться.

Україна домагатиметься можливості співвіднести питання підвищення тарифів з процесами реформування енергетичної галузі, які зараз відбуваються, в перспективі до п'яти років, сказав Колобов.

З іншого боку, говорить глава Мінфіну, це в основі неправильно, що бюджет повинен компенсувати "Нафтогазу" і ту частину різниці в тарифах, яку недоплачують заможні громадяни, які споживають газ якраз у найбільших обсягах.

І в цьому випадку повинна працювати система адресної допомоги малозабезпеченим громадянам: вони можуть і повинні отримувати компенсації і субсидії як за комунальними тарифами, так і за цінами на газ.

"Але бідні точно не повинні платити за багатих. З цього приводу у нас теж є взаєморозуміння з представниками Фонду", – сказав Колобов.

Нагадаємо, що МВФ в 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму $15,5 млрд.

Фонд виділив перші два транші на суму $3,4 млрд, але в 2011 році припинив фінансування. Основною вимогою МВФ було підвищення ціни на газ для населення. Втім, український уряд на цю умову не погоджується.

10 жовтня на засідання ради директорів МВФ у Токіо вилетіла делегація України під керівництвом глави Нацбанку Сергія Арбузова. До складу делегації увійшов також міністр фінансів Юрій Колобов та голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко. Українські урядовці, за інформацією ЗМІ, мають намір запропонувати МВФ ще мінімум на рік продовжити дію програми stand-by, яка завершується цього місяця.