«Ці посібники, які були випущені за сприяння Львівської міської ради, не потребують жодного погодження в міністерстві освіти. Це – додаткові книжки. Я знаю, що всі вчителі історії, і директори шкіл, активно їх використовують і будуть використовувати в своїй роботі. Наші діти повинні знати правду про історію нашої держави. Тому міністерство нехай займається своєю роботою, а ми будемо робити все від нас залежне, щоб наші діти отримували правдиву історію про життя нашого народу», – сказав Садовий.
«Посібники з історії для 5 та 10-11 класів – це додаткова література для вчителів та учнів. Вони не використовуються як основні підручники, а служать додатковою базою для вивчення предмету. Використання посібника не є обов’язковим. Учні та батьки, на власний розсуд, можуть доповнити ним основний підручник з історії», – підтвердила думку мера Львова в.о. начальника управління освіти міськради Галина Слічна.
Нагадаємо, Міністерство освіти надіслало в Головне управління освіти і науки ЛОДА листа, у якому вказано, що усі підручники та навчальні посібники, які використовують у навчальному процесі, мають бути погодженні міністерством.
У серпні управління освіти Львівської міської ради вирішило закупити для шкіл міста 2 тисячі підручників з історії України, у яких Голодомор 1932–1933 років представлено як геноцид, а Українська повстанська армія – як борець за волю України, та рекомендувати цей підручник як додаткову допомогу з вивчення історії України.